Mobilne pożyczanie, na co warto zwrócić uwagę?

W dzisiejszych czasach wielu z nas decyduje się ma pożyczkę przez internet.  Zorganizowanie pożyczki online nie stanowi problemu i prawie każdy może to zrobić. W większości przypadków to firmy poza bankowe, od których decydujemy się pożyczyć pieniądze. Dla niektórych z nas ta opcja może być popularna z kilku powodów. Szybkość, elastyczność, dostępność – trzy słowa, którymi można opisać pożyczkę online.

Mobilne pożyczanie, na co warto zwrócić uwagę? 1

Cały proces aplikacji jest łatwy i bardzo szybki. Zwykle jest potrzebny tylko dowód osobisty, więc nie ma zbyt dużej biurokracji w pożyczaniu online, które spowolniłyby proces. Gdy Twój wniosek zostanie zatwierdzony, pieniądze zostaną przelane na Twoje konto w mgnieniu oka. To jest najszybszy scenariusz, jeśli wybrałeś już swojego wierzyciela. Ale co się dzieje wcześniej?

Wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych i sytuacji. W zależności od rodzaju kredytu, kwoty i okresu spłaty jedna oferta może być korzystniejsza, a druga nie. Dlatego porównywanie poszczególnych ofert jest wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Skutecznym i szybkim sposobem na osiągnięcie tego jest internetowa porównywarka pożyczek Moneezy. Porównanie może czasem zaoszczędzić nawet kilkaset lub tysiąc złotych. Dzięki Moneezy otrzymujesz przegląd tego, jakie pożyczki online są na rynku i kto oferuje jakie oprocentowanie.

Pożyczanie online od pośredników poza bankowych jest ogólnodostępna – warunki jej uzyskania nie są tak restrykcyjne jak w banku. Pożyczać będą również osoby o zmiennym dochodzie lub z ujemnym wpisem do jednego z rejestrów. Dlatego może się zdarzyć, że niektórzy biorą pożyczki bez większego zastanowienia. Zanim jednak zdecydujesz się ubiegać o pożyczkę, warto przeanalizować ofertę – po prostu upewnij się, że wybrałeś najlepszą możliwą pożyczkę online.

Całkowity koszt pożyczki to najważniejszy aspekt, który powinien Cię zainteresować. Do pomiaru używany jest wskaźnik znany jako rzeczywista roczna stopa procentowa lub RRSO. Obejmuje to całkowite odsetki i wszelkie opłaty związane z pożyczką. Dla prawidłowego wykorzystania RRSO wybrane pożyczki muszą być identyczne, tzw. Porównywane pożyczki muszą mieć te same kwoty i okresy spłaty.

Innym ważnym czynnikiem jest oprocentowanie. Wyrażana jest w procentach i mówi nam, o ile wzrośnie pożyczona kwota w podanym okresie. Miesięczne stopy procentowe są typowe dla banków, ale może nie być regułą dla dostawców poza bankowych. Dlatego zwróć uwagę na okres, za który obliczana jest stawka.

Miesięczna płatność i inne opłaty. Zastanów się dokładnie, czy i ile jesteś w stanie regularnie spłacać. Nie ryzykuj, że Twój miesięczny budżet po prostu nie wystarczy. Czy są jakieś dodatkowe opłaty lub kary związane z pożyczką online? Odsetki od zaległości na pewno warto wiedzieć z wyprzedzeniem.

Czy znasz kogoś, kto ma doświadczenie z pożyczką online i mógłby pomóc Ci w podjęciu decyzji? Dobrym pomysłem mogą być recenzje i oceny pośredników tego typu pożyczek. Wolisz wybrać pożyczkę od pośrednika, z którego klienci są zadowoleni i nie mają z nim problemu. Dlatego przed ostatecznym wypełnieniem wniosku na pożyczkę nie zaszkodzi przyjrzeć się ratingowi kredytodawcy czy innym rankingom.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry