Monitoring GPS – czy warto kierować się ceną?

Monitoring GPS to nowoczesne rozwiązanie technologiczne, które nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pojazdów, ale i pozwala ograniczyć koszty ich eksploatacji. To szczególnie ważne dla firm, dla których auta stanowią podstawowe narzędzie działalności. Jednak bez względu na funkcję, jaką ma pełnić monitoring samochodów, warto wybrać odpowiedni system – niekoniecznie ten najtańszy.

Jak działa monitoring GPS? Mówiąc najprościej, w pojeździe montuje się nadajnik GPS, z którego sygnał przechwytywany jest przez odbiornik. Urządzenie wykorzystuje również technologię GSM. Na podstawie tych danych system podaje aktualną pozycję samochodu i śledzi jej zmiany. Informacje są najczęściej nanoszone na mapę – tak, by użytkownik miał możliwość monitorowania trasy przejazdu, także dla celów logistycznych. Warto jednak pamiętać, że dostępne na rynku rozwiązania różnią się między sobą – nie tylko ceną.

Na co warto zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się nad zakupem tego rodzaju monitoringu do swojego prywatnego auta lub dla floty pojazdów firmowych? Sprawdź, co powinieneś wziąć pod uwagę.

Cel, dla jakiego instalujesz system

Monitoring GPS – czy warto kierować się ceną? 1Jeśli nadajnik GPS ma trafić do pojedynczego samochodu, np. Twojego nowego nabytku z wysokiej półki, cel zazwyczaj jest jeden: zabezpieczenie na wypadek kradzieży. Jeżeli zaś system ma zostać wdrożony do floty pojazdów używanych w branży transportowej, istotne stają się również (a może przede wszystkim) dodatkowe role, jakie może pełnić monitoring. Rejestracja przebiegu tras, możliwość wygodnego rozliczania prywatnego i służbowego wykorzystania auta, rejestrowanie czasu pracy kierowcy, monitoring zużycia paliwa (włącznie z kontrolą otwarcia korka do baku) – to tylko niektóre z wielu możliwości. Dlatego na samym początku odpowiedz sobie jasno, czego potrzebujesz i w jakim celu.

Niezawodność systemu

Bez względu na zastosowanie monitoringu pewne jest jedno: system musi działać niezawodnie. Nie możesz więc pozwolić sobie na urządzenie niskiej jakości z komponentami niewiadomego pochodzenia – mogłoby Cię zawieść w najmniej odpowiednim momencie. Rozwiązanie? System monitoringu GPS od sprawdzonego przedstawiciela branży security, np. Konsalnet. Firma oferuje monitoring wyposażony w system radiowej lokalizacji pojazdu (działający także, gdy GPS zostanie odcięty od zasilania, a sygnał GSM wytłumiony np. przez metalowe ściany kontenera), a także – w wersji biznesowej – w dodatkowe narzędzia niezbędne w zarządzaniu flotą.

Wygoda obsługi

Monitoring GSM to nie tylko rejestracja danych, ale przede wszystkim zarządzanie nimi i ich analiza. Dlatego przyda się system z przyjazną, prostą w obsłudze aplikacją, np. taką, którą zintegrujesz z oprogramowaniem firmowym i do której dostęp zyskasz także za pośrednictwem tabletu czy smartfona.

A co z ceną?

Koszt również nie pozostaje bez znaczenia, warto więc skonsultować się ze specjalistą od monitorowania pojazdów, który przeanalizuje Twoje potrzeby i zaproponuje najbardziej efektywną i ekonomiczną wersję systemu. Pamiętaj jednak, że monitoring – zwłaszcza w biznesie – przyniesie zyski w długofalowej perspektywie: im lepiej będzie działał, tym więcej zaoszczędzisz w przyszłości. Pytanie więc: czy nie warto zainwestować nieco więcej na początku, aby potem tylko zyskiwać i spać spokojnie? Decyzja należy do Ciebie.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry