MTV wybrało „Twitter Jockey’a”

Opublikowano: 10 sierpnia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Stacja telewizyjna MTV wybrała swojego pierwszego Twitter Jockey’a. W finale programu „Follow Me: The search for the First MTV TJ” najlepsza okazała się 23-letnia Gabi Gregg.

Poszukiwania TJ’a prowadzone były przez kilka miesięcy. Wybrana osoba miała zyskać dobrze płatną pracę (kontakt o wartości 100 tys. dolarów) i stać się głosem firmy w mediach społecznych.

Zwyciężczynią okazała się 23-letnia Gabi Gregg, blogekra pisząca o modzie (twórczyni bloga Young, Fat and Fabulous) i mieszkająca w amerykańskim Detroit. W Twitterze pisała do tej pory pod nickiem @gabifresh, obecnie czytać będzie można jej komunikaty z konta @mtvtj.

Gregg spędziła swój pierwszy dzień na rozmowach z mediami o swojej nowej posadzie (i pisaniem o tym na Twitterze, oczywiście). Wkrótce przeprowadzi się do Nowego Jorku.

Moim głównym celem jest prawdziwe łączenie się z odbiorcami. Chcę zachować wymiar personalny i być w kontakcie z osobami śledzącymi. Chcę oddać im głos – mówiła Gregg.

Poniżej obejrzeć można fragment programu, który wygrała młoda blogerka.

Źródło: MTV, AP

Dawid ZarazińskiMTV wybrało „Twitter Jockey’a”

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.