Musisz na dłuższy czas opuścić swoje mieszkanie? Pomyśl o magazynie do wynajęcia

Planujesz dłuższy pobyt za granicą? A może często zdarza Ci się pracować w delegacji? Każda tymczasowa zmiana miejsca zamieszkania potrafi być niezwykle kłopotliwa, gdyż oznacza pozostawienie za sobą szeregu drogocennych przedmiotów. A złodzieje nie próżnują. Nic dziwnego, że coraz większą popularnością wśród osób mobilnych cieszą się w naszym kraju samoobsługowe magazyny do wynajęcia.

kangu24-com-musisz-na-dluzszy-czas-opuscic-swoje-mieszkanie-pomysl-o-magazynie-do-wynajeciaJeszcze do niedawna człowiek najczęściej pracował przez całe życie w jednej firmie. Czasy się jednak zmieniły, a wraz z nimi przeobrażeniu uległ rynek pracy – dzisiejsi pracownicy starają się unikać stagnacji i dość często zmieniają miejsce swojego zatrudnienia. Nie boją się też pracy zarobkowej za granicą; wg raportu przygotowanego przez Work Service i CEED Institute aż 50 tys. Polaków podjęło w 2014r. pracę tymczasową na terenie Niemiec. Niestety każdy dłuższy wyjazd to idealna okazja dla złodziei. Tylko w ubiegłym roku polska Policja odnotowała aż 91.328 przypadków kradzieży z włamaniem.

Nikt nie jest bezpieczny

Dom pozostawiony bez opieki może stać się łatwym celem dla złodziei. Według policyjnych statystyk aż 19% ubiegłorocznych kradzieży z włamaniem dotyczyło bowiem właśnie domów i mieszkań. Pracę złodziejom na pewno ułatwia fakt, że aż 83 % polskich mieszkań nie jest w odpowiedni sposób zabezpieczona przed włamaniem. A zawodowy włamywacz na sforsowanie słabego zamka potrzebuje zaledwie minutę…

Najbardziej na włamanie narażone są te mieszkania, które już na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie opustoszałych. Dlatego jeżeli planujemy jakikolwiek dłuższy wyjazd, to trzeba koniecznie zadbać o to, żeby wydawało się, że ktoś w domu jednak jest. Niestety nie każdemu chce się inwestować w urządzenia, które automatycznie włączają i wyłączają światło. Nie wszyscy posiadają też uczynnych sąsiadów, którzy pod ich nieobecność poprawią wycieraczkę przed drzwiami albo opróżnią skrzynkę na listy. Nie mówiąc już o tym, że nic tak naprawdę nie daje nam 100 procentowej pewności, że złodzieje nie spróbują włamać się do naszego domu lub mieszkania.

A może magazyn do wynajęcia?

W wypadku przeprowadzki z przyczyn zawodowych można rozważyć skorzystanie z magazynu do wynajęcia. Magazyny self storage – niezwykle popularne w Europie Zachodniej oraz Ameryce Północnej, a obecnie coraz szerzej dostępne na terenie Polski – umożliwiają bezproblemowe przechowywanie mebli, przedmiotów i dokumentów poza naszym miejscem zamieszkania. Co najważniejsze, magazyny te posiadają doskonałe systemy zabezpieczeń: całodobowy monitoring, indywidualne karty dostępu, kody osobiste, tradycyjne kłódki… I choć samoobsługowe magazyny do wynajęcia są zdecydowanie bardziej bezpieczne niż większość polskich domów, to firmy je wynajmujące udostępniają w swojej ofercie także indywidualne polisy ubezpieczeniowe.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry