Na co zwracać uwagę, przy montażu fotowoltaiki na naszym domu?

Zakup paneli fotowoltaicznych powinien być szczegółowo przemyślany pod kątem inwestycji. Chcesz obniżyć rachunki za energię elektryczną do minimum, wspierając przy tym środowisko? Przejdź do analizy kosztów zakupu i szybkości zwrotu środków, które przeznaczysz na ten cel. Warto w tym celu skontaktować się z zespołem specjalistów, którzy pomogą Ci w obliczeniach i przejściu procesu zakupowego od A do Z. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o montażu paneli fotowoltaicznych.

Na co zwracać uwagę, przy montażu fotowoltaiki na naszym domu? 1

Wybór miejsca montażu paneli fotowoltaicznych

Fotowoltaika zapewnia najlepsze rezultaty przy montażu w kierunku południa i pod kątem nachylenia w przedziale między 20-45 stopni. Oczywiście należy zwrócić również uwagę na uwarunkowania otoczenia, tj. drzewa, budynki lub słupy energetyczne, które znajdują się blisko nieruchomości. Mogą one powodować zacienienie punktowe, co z kolei negatywnie odbije się na pracy paneli i spowoduje spadek efektywności instalacji PV. Jeśli audyt specjalistów DTH wykaże, że montaż paneli fotowoltaicznych skierowanych w kierunku południowym nie będzie najlepszym rozwiązaniem (np. ze względu na obecność obiektów mogących rzucać cień na powierzchnię paneli PV) możliwe jest umieszczenie ich w stronę południowo-wschodnią lub południowo-zachodnią i pochylenie w granicach 25-55°.

Nie bez znaczenia jest również rozlokowanie paneli i falownika względem rozdzielni elektrycznej budynku. Droga między poszczególnymi elementami instalacji fotowoltaicznej powinna być możliwie krótka. Pozwoli to na optymalizację ilości przewodów natynkowych, co usprawni proces montażu i zoptymalizuje ryzyko ew. uszkodzeń.

Sprawdź profesjonalizm firmy, z którą chcesz współpracować

Każdy klient oczekuje profesjonalizmu, zaangażowania i satysfakcjonujących warunków współpracy podczas zakupu paneli fotowoltaicznych. Jest to w końcu wielotysięczna inwestycja na lata – o czym świadczy długość gwarancji technicznej i wydajnościowej na poziomie 15-25 lat. 

Jak weryfikować jakość usług firmy fotowoltaicznej?

Przy tak dużej konkurencyjności rynkowej, z jaką można spotkać się w branży alternatywnych źródeł energii, podjęcie decyzji o współpracy może wydawać się stosunkowo trudne lub czasochłonne. Niemniej jednak jest kilka istotnych aspektów, które są w stanie przedstawić profesjonalizm danej firmy i odzwierciedlić jakość jej usług.

Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć w artykule na stronie Vosti: Czy rzeczywiście cena czyni cuda? 4 elementy, które mają ogromne znaczenie przy wyborze firmy od fotowoltaiki.

Na co zwracać uwagę, przy montażu fotowoltaiki na naszym domu? 2
Artur Czarnik Kierownik Techniczny Vosti

Zwróć szczególną uwagę na:

  • opinie i rekomendacje klientów, którzy mieli okazję współpracować z daną firmą (np. komentarze w branżowych rankingach, wątki na forach internetowych i interakcje w social mediach);
  • doświadczenie (np. jak długo dana firma świadczy usługi);
  • informacje na temat ilości zrealizowanych zleceń;
  • kompleksowość usług;
  • wielkość firmy (np. ilość i rozmieszczenie oddziałów).

Wybierz najlepszych ekspertów w branży

Vosti to profesjonalny zespół doświadczonych specjalistów, którzy zapewniają kompleksowość oferowanych usług. Najlepszym świadectwem oferowanej jakości są opinie zadowolonych klientów i fakt, że Vosti od 2017 roku zrealizowało ponad 7500 instalacji fotowoltaicznych w całej Polsce. Jest to imponujący wynik świadczący o dynamicznym rozwoju. 

Jakość i stan instalacji elektrycznej

O ile instalacja elektryczna nie stanowi problemu w przypadku nowopowstałych nieruchomości, o tyle audyt obiektów wiekowych może wykazać pewne problemy techniczne – co może prowadzić do obniżenia efektywności instalacji PV. Doradcy Techniczno-Handlowi dokonują jednak podczas pierwszego spotkania analizy, na podstawie której oceniają możliwość montażu paneli fotowoltaicznych. Jeśli taka sytuacja będzie mieć miejsce i pojawi się jakikolwiek problem z instalacją elektryczną, zostanie on wskazany jako element wymagający poprawy lub naprawy. 

Jak widać, jest wiele istotnych kwestii, które mogą mieć wpływ na jakość pracy instalacji PV. Warto zatem skonsultować swoje decyzje z ekspertami, którzy na podstawie audytu i analiz wskażą najlepsze rozwiązanie i przygotują ofertę. Jeśli chcesz otrzymać błyskawiczne wsparcie doświadczonego zespołu specjalistów, warto skontaktować się z Vosti. Wejdź na stronę Vosti.pl i ustal szczegóły wstępnego spotkania z pracownikami działu technicznego.

Zapraszamy na stronę internetową firmy Vosti pod adresem: https://vosti.pl/

Na co zwracać uwagę, przy montażu fotowoltaiki na naszym domu? 3

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top