Na co zwrócić uwagę kupując buty?

Dla wielu osób zakup obuwia to niełatwa sprawa. Wymaga zwrócenia uwagi na wiele szczegółów, które decydują później o naszej wygodzie i trwałości zakupionego produktu. To bardzo ważne, ponieważ buty mają duży wpływ na zdrowie naszych stóp, pleców, a nawet na postawę i wygląd całej sylwetki. Jak kupować obuwie, żeby nie żałować?

Na co zwrócić uwagę kupując buty? 1
fotolia.com, 94504264 | Autor: Kaspars Grinvalds

Przede wszystkim zwracajmy uwagę na ich jakość. Im lepsze materiały i sposób produkcji, tym większa szansa, że buty posłużą nam przez wiele kolejnych lat. Zamiast co sezon szukać nowych, tanich butów na konkretną porę roku, które zaraz się rozejdą i zniszczą, lepiej inwestować w jakość, a nie ilość. Wybierajmy producentów oferujących obuwie wykonywane tradycyjnie, czyli ręcznie. Produkty rzemieślnicze w branży obuwniczej są produkowane z dbałością o każdy detal, dzięki czemu cechują się wyjątkową estetyką i wygodą. Przykładem firmy stosującej takie metody wytwarzania jest polski producent Neścior – skórzane buty damskie oferowane przez tę markę są nie tylko pięknie wykonane, ale również doskonałe jakościowo.

Ponadto zawsze szukajmy idealnie dopasowanego rozmiaru. Długość wkładki i elastyczność obuwia mają ogromny wpływ na zdrowie naszych stóp. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy kupujemy buty do noszenia na co dzień. Gdy chcemy wybrać idealny rozmiar, nie musimy ograniczać się wyłącznie do oferty sklepów stacjonarnych. Wręcz przeciwnie – dzięki szczegółowym tabelom rozmiarowym, które są dostępne w większości obuwniczych działających online, znajdziemy produkty w o wiele lepszych cenach. Dużą zaletą e-sklepów jest też ogromny wybór produktów, które są często o wiele ciekawsze wizualnie i trudne do znalezienia w popularnych sieciówkach. Dlatego, gdy oczekujemy dobrej jakości i atrakcyjnej ceny, najlepiej przejrzeć oferty w Internecie. Dla swojego bezpieczeństwa zwróćmy też uwagę na warunki zwrotu i wymiany.

Jak wybrać buty w perfekcyjnym rozmiarze?

Tym, co stanowi szczególne utrudnienie dla klientów sklepów obuwniczych, jest dobór właściwego rozmiaru. Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne. W tym celu opracowano skuteczną metodę mierzenia: wystarczy stanąć na kartce i odrysować stopę, a następnie zmierzyć odległość pomiędzy dwoma skrajnymi punktami, czyli od dużego palca do końca pięty. Długość, którą otrzymamy, określa rozmiar idealnej wkładki. Dla większej pewności, warto zmierzyć dodatkowo drugą stopę, ponieważ zdarza się, że jedna z nich jest nieco dłuższa. Producenci często zalecają również, aby do otrzymanego wyniku dodać jeszcze około 0.5 cm, ponieważ buty powinny pozwalać nam na swobodne poruszanie palcami.

Ostatnią kwestią jest dobór właściwego materiału. Możesz wybierać pomiędzy tworzywami naturalnymi, takimi jak skóra i zamsz, albo syntetykami i ekoskórą. Największą trwałością i odpornością na zabrudzenia cechuje się prawdziwa skóra. Zamsz jest nieco trudniejszy w pielęgnacji, ale równie wygodny, za to syntetyki i ekoskóra szybciej ulegają zużyciu. Oczywiście nie jest to reguła, jednak prawdą jest, że na największą wygodę pozwalają buty skórzane i wykonane z dobrej jakościowo tkaniny.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top