Gdzie najlepiej sprzedać samochód?

Kiedy kupujemy samochód, zwykle nasza decyzja jest bardzo dobrze przemyślana. Niestety, gdy po latach ten sam wóz musimy sprzedać, często stajemy przed bardzo trudnym zadaniem. Jako że zwykle zależy nam na tym, by pozbyć się pojazdu jak najszybciej, nie zwracamy uwagi na szczegóły i nierzadko nie zdajemy sobie sprawy z możliwości, które mamy.

Dlaczego warto wybrać skup?

Gdzie najlepiej sprzedać samochód? 1Jedną z opcji, jaką mamy do wyboru, gdy chcemy sprzedać samochód jest skup aut. Rozwiązanie to okazuje się dosyć nowe na współczesnym rynku, choć jednocześnie niezwykle opłacalne. Jako zaletę warto wskazać to, że każdy sprzedającemu udaje się od razu otrzymać gotówkę obojętne jakiego modelu by nie sprzedawał.

Co prawda firmy tego rodzaju nabywają wszelkie pojazdy w cenie niższej niż rynkowa, jednak w przypadku większych skupów jest to zazwyczaj nie mniej niż jej 90 %. Właśnie na tego rodzaju usługi najlepiej jest się zdecydować, ponieważ duże przedsiębiorstwa mają zazwyczaj zasięg ogólnopolski, a co za tym, posiadają lepsze rozeznanie cenowe. Jednocześnie wzrasta więc prawdopodobieństwo, że złożą nam najkorzystniejszą ofertę i będziemy w pełni zadowoleni. Warto zauważyć, że skupów samochodów jest bardzo dużo na terenie całego kraju, dlatego też nietrudno odszukać firmę wartą naszej uwagi.

A lombard lub autokomis?

Jeszcze do niedawna największą popularnością wśród sprzedawców samochodów używanych cieszyły się autokomisy. Obecnie jednak nieco zmieniła się polityka takich firm. Otóż dziś już wcale nie zakup pojazdów od klientów przynosi ich właścicielom największe, a zarazem najbardziej wymierne zyski. Po pierwsze, autokomisy bywają zwykle przepełnione, a wozy oferowane na sprzedaż są często po prostu ich własnością. Właśnie dlatego w ich przypadku nie warto w ogóle liczyć na szybką, a dodatkowo bezproblemową sprzedaż. Ponadto, gdy samochód postoi trochę w tego rodzaju komisie, znacznie straci na wartości, a przy okazji pogorszeniu ulegnie także jego stan techniczny.

Ostatnią i zarazem najbardziej nieopłacalną opcją jest oddanie pojazdu do lombardu. Tu trzeba zastrzec, że nie każdy lombard będzie w ogóle zainteresowany pożyczką pod zastaw auta bądź jego kupnem. Jeśli jednak osoba zainteresowana trafi już na taki punkt, nie ma co liczyć na łatwy zysk. Za samochód otrzyma co najwyżej 20 % jego rzeczywistej wartości, a jeśli zostawi go pod zastaw, będzie się musiała liczyć z tym, że przez jakiś czas będzie on w posiadaniu kogoś zupełnie obcego. Właśnie ten ktoś może się przyczynić do znacznego wyeksploatowania, a czasem nawet poważnego uszkodzenia pojazdu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry