Najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie!

Żaden człowiek nie lubi przyznawać, że czegoś nie potrafi. Stąd też tak wiele osób robi coś poza godzinami pracy zawodowej – jedni uczą się nowych języków, inni chwytają za narzędzia i majsterkują. Nawet mroźną zimę można wykorzystać na rozwój, choćby na naukę jazdy na nartach czy snowboardzie.

Najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie! 1

Nauka jazdy na nartach drogą do samorealizacji

Nowa kurtka, nowe buty, a może z rozmachem – nowy samochód? Nowe rzeczy cieszą, ale czasami radość mija tak szybko po zakupie, że niekiedy żałuje się wydanych pieniędzy. A gdyby tak zainwestować w coś, co zostanie na zawsze, czyli naukę konkretnej umiejętności? Dobrym przykładem jest tutaj nauka jazdy na nartach. To sport wymagający doskonałej kondycji i wytrzymałości, który niejako zmusza człowieka do dbania o swoją sprawność. Uprawianie narciarstwa to również ciągły rozwój – praca nad sylwetką, doskonalenie techniki, pokonywanie lęków i słabości.

Dlaczego akurat szkoła narciarska, a nie na przykład szkoła nurkowania? Obie formy aktywności są wspaniałe, jednak narciarstwo wydaje się łatwiej dostępne dla przeciętnego Kowalskiego. W Polsce panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, a górskie miejscowości (Wierchomla, Zieleniec, Białka Tatrzańska, Szczyrk) słyną z licznych tras zjazdowych i świetnie zorganizowanej infrastruktury narciarskiej. Poza tym pokonanie strachu przed głębinami może okazać się trudniejsze, aniżeli zjechanie po łagodnie nachylonym stoku.

Ośrodek narciarski dla początkującego – jaki wybrać?

Powszechnym błędem początkującego jest skupianie się na sprzęcie. Tymczasem zamiast tracić czas na szukanie odpowiednich nart i butów, lepiej poświęcić chwilę na znalezienie odpowiedniego ośrodka na naukę. Można też uczyć się samodzielnie, jednak znacznie bezpieczniej jest skorzystać z pomocy instruktorów i trenerów narciarstwa. Szkoła narciarska daje większą pewność, że w trakcie nauki nie dojdzie do poważnej kontuzji, a technika jazdy będzie prawidłowa i efektowna. Poza tym nie trzeba inwestować we własne narty, ponieważ w ośrodkach zazwyczaj działa wypożyczalnia sprzętu zimowego.

Przykładem takiego ośrodka jest Beskid Sport Arena w Szczyrku. Początkujący może czuć się tu naprawdę zaopiekowani, ponieważ instruktorzy utrzymują wysoki poziom dzięki szkoleniom, a także korzystają z metod stosowanych w licencjonowanych szkołach polskich i alpejskich. Uczestnicy są dzieleni według wieku i stopnia zaawansowania, dlatego nie ma obawy, że poziom nauki będzie zbyt wysoki czy zbyt niski w stosunku do umiejętności. Co ważne, tutejsza szkoła narciarska uzyskała licencję Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, dzięki czemu kursant ma poczucie, że trafił pod skrzydła prawdziwych profesjonalistów.

Dobra szkoła narciarska – na co jeszcze zwracać uwagę?

Przede wszystkim trzeba sprawdzić długość i nachylenie tras zjazdowych. Ośrodek narciarski powinien udostępniać trasy o różnej długości i różnym stopniu nachylenia. Tak, aby początkujący mógł stawiać pierwsze kroki na oślej łączce, a bardziej zaawansowani kursanci mogli korzystać z bardziej ekscytujących tras.

Przykładowo ośrodek narciarski Beskid Sport Arena oferuje cztery trasy zjazdowe o łącznej długości 3200 metrów, w tym: dwie łatwe trasy (w tym jedna widokowa), jedną trasę trudną o średnim nachyleniu 24% oraz jedna trasę bardzo trudną o średnim nachyleniu 30%. Wyjazd na stok odbywa się za pomocą dwóch wyciągów talerzykowych (wyprzęganego i niewyprzęganego) oraz 6-osobowej kolei linowej typu kanapowego, która jest najwygodniejszym rozwiązaniem dla osób początkujących i małych dzieci.

Narciarstwo to sport dla osób w każdym wieku, także tych najmłodszych. Dlatego przy dobrych ośrodkach – takich jak Beskid Sport Arena – często funkcjonuje przedszkole narciarskie, w którym dzieci mogą nauczyć się jeździć pod opieką profesjonalnego instruktora. Poza nauką dzieci spędzają czas na zabawie na śniegu i otrzymują nagrody, dzięki czemu kurs jazdy na nartach stanowi bardzo atrakcyjną opcję wyjazdu na ferie.

Więcej informacji na temat szkoły narciarskiej Beskid Sport Arena w Szczyrku można znaleźć:

Wpisy promowane

  • Ile trwa budowa domu?
    Czas budowy domu jednorodzinnego zależy od wielu czynników, takich jak wielkość domu, stopień skomplikowania projektu, rodzaj materiałów i umiejętności wykonawców. ...
  • Dlaczego warto wynająć manipulator do szyb na budowę?
    Dlaczego warto wynająć manipulator do szyb na budowę? To proste — podnośnik dźwigowy z przyssawką pozwala na szybkie i bezpieczne ...

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top