Najlepsze oferty na kartę

Zmiany w prawie sprawiły, że telefon na kartę stracił na popularności. Rozwiązanie to wciąż jest wybierane, jednak dużo rzadziej niż kilka lat temu. Warto jednak przyjrzeć się ofercie różnych operatorów i zastanowić nad tym, czy oferty na kartę nie są bardziej opłacalne niż abonament.

Najlepsze oferty na kartę 1

Telefon na kartę coraz bardziej podobny do abonamentu

W 2017 roku weszła w życia ustawa antyterrorystyczna, której konsekwencją stała się konieczność rejestracji każdego numeru, także na kartę. Skutkiem był spadek liczby użytkowników telefonów na kartę. Oferta operatorów opiera się obecnie na odnawialnych pakietach danych, minut i innych usług, podobnie jak to się dzieje w przypadku abonamentu. Coraz rzadziej dostępne są więc doładowania bez comiesięcznych płatności. Najlepsze oferty na kartę powinny charakteryzować się więc jak największym pakietem danych, ponieważ w przypadku abonamentu, Internet jest zwykle w pewien sposób ograniczony. W przypadku ofert na kartę rezygnacja z usług jest właściwie bardzo prosta. Wystarczy nie zdecydować się na doładowanie, a opłaty nie będą naliczane. Warto jednak pamiętać o tym, że obecnie w przypadku abonamentu także pojawiły się oferty na czas nieokreślony, z których można zrezygnować bez płacenia kar umownych. Kolejnym podobieństwem oferty na kartę do abonamentu jest opcja, wprowadzona przez niektóre sieci, która docenia tych użytkowników, którzy od dawna należą do konkretnego operatora. Oznacza to, że im dłużej klient jest związany z siecią, tym lepsze dostaje bonusy, na przykład może otrzymać gratisowy pakiet transferu danych lub darmowy dostęp do konkretnej aplikacji. Można uznać, że obecnie oferta na kartę i abonament, nie różnią się w znacznym stopniu, dlatego warto sprawdzić obie dostępne opcje i zastanowić się nad tym, co jest bardziej opłacalne. Dobrze także patrzeć z długoterminowej perspektywy, aby później nie żałować swojej decyzji. W przypadku oferty na kartę można jednak łatwo zrezygnować.

Jak wybrać ofertę na kartę?

Decydując się na telefon na kartę, warto zwrócić uwagę na:

  • elementy, które wchodzą w skład pakietu,
  • czas ważności konta po aktywacji,
  • termin ważności doładowania,
  • koszt poszczególnych usług.

W praktyce warto więc szukać takiej oferty, w której koszt całościowy jest nieduży, a konto i doładowania są jak najdłużej ważne. To jednak nie wszystko. Warto zwrócić uwagę na elastyczność oferty i możliwość powiększenia wybranego pakietu. Można uznać, że telefon na kartę to dobre rozwiązanie dla osób, które z konkretnego smartfona korzystają rzadko lub też należą do grupy uczniów, studentów lub osób bezrobotnych. Każdy, kto nie chce podpisywać długoterminowych umów i ceni sobie elastyczność, może wybrać ofertę na kartę, jednak warto dokładnie sprawdzić, co wchodzi w skład pakietu, ile kosztują doładowania, oraz w jaki sposób można rozszerzyć swój pakiet.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry