Naklejki szkolne, czyli barwne pomoce edukacyjne dla przedszkoli i szkół

Na efektywność nauki największy wpływ mają trzy zmysły: wzrok, słuch i dotyk. W przypadku przedszkolaków jak i starszych uczniów niezwykle istotną rolę odgrywa jeszcze jeden czynnik – emocjonalność. Aby wywołać u dzieci pozytywne emocje oraz zaangażować kilka zmysłów jednocześnie, warto włączyć do codziennej zabawy i nauki barwne pomoce edukacyjne, takie jak naklejki szkolne, gry korytarzowe, tabliczki i plansze.

Bajkowe naklejki na ściany i podłogi do przedszkola

Naklejki szkolne, czyli barwne pomoce edukacyjne dla przedszkoli i szkół 1Kiedy w trakcie poznawania liter i cyfr oraz w pierwszych kontaktów z obcym językiem dzieci nudzą się oraz są obojętne wobec tego, co się wokół nich dzieje, wówczas prawdopodobieństwo opanowania nowych umiejętności jest bardzo niskie. Szansą na sukces i poprawę osiąganych wyników jest emocjonalne zaangażowanie. Aby wywołać u dzieci pozytywne emocje, zaangażować zmysły, pobudzić ciekawość i rozwinąć wyobraźnię, warto wyposażyć sale zabaw i nauki w pomoce dydaktyczne, takie jak naklejki na ściany i podłogi dostępne w ciekawych wersjach kolorystycznych. Żywe barwy w połączeniu z bajkowymi motywami są przyjazne i intrygujące dla młodszych dzieci.

Naklejki szkolne dedykowane przedszkolom i szkołom powstały we współpracy firmy Akatja z zaangażowanymi w swoją pracę nauczycielami. W efekcie stworzono serię oryginalnych pomocy dydaktycznych jak też gier podłogowych ułatwiających dzieciom naukę, utrwalanie alfabetu, cyfr oraz nowych słów w języku hiszpańskim, rosyjskim, niemieckim czy angielskim. Gotowe samoprzylepne szablony, które można zastosować w sali zabaw, korytarzu, stołówce czy szatni to bardzo wygodne i szybkie w aplikacji rozwiązanie. Naklejki i szablony z bajkowymi motywami pomogą stworzyć ciepłą przestrzeń, w której dzieci będą spędzały czas z kolegami i koleżankami oraz zdobywały pierwsze, cenne umiejętności. Dzięki tym ciekawym pomocom edukacyjnym dzieci szybciej i skutecznej nauczą się czytać pierwsze litery, cyfry, odczytywać godziny czy rozróżniać kształty figur geometrycznych.

Naklejki na schody, ściany, podłogi i plansze edukacyjne dla szkół

Naklejki przedszkolne i plansze dydaktyczne mogą ożywić przestrzeń i stworzyć  przyjemną atmosferę do zabawy i nauki nie tylko w przedszkolach. Sprawdzą się doskonale także w szkołach. Korzystanie z plansz, tablic i naklejek podczas codziennej edukacji, rozwija wyobraźnię oraz zdolność logicznego myślenia. Ciekawie zaprojektowane oraz bazujące na przyjemnych w odbiorze kolorach pomoce wspomagają rozwój młodszych i starszych uczniów jednocześnie niesamowicie ubarwiając przestrzeń szkolnych korytarzy, schodów i klas.

Naklejki na ścianę prezentujące przebieg procesów, objaśniające skomplikowane terminy czy prezentujące wzory, można wykorzystać jako wsparcie nauki w pracowniach przedmiotowych, na przykład w sali chemicznej, biologicznej czy matematycznej. Kontakt z tego typu pomocami sprawi, że uczniowie będą mogli w przyjemny i interesujący sposób zgłębiać wiedzę oraz utrwalać wcześniej zdobyte umiejętności, a nauczyciele – czerpać satysfakcję i radość z codziennej pracy. Umieszczone na szkolnych schodach ważne daty, wzory, trudne słowa poprzez codzienne czytanie – utrwalą się szybciej. Uczniowie chętnie skorzystają z umieszczonych na korytarzach lub świetlicy gier korytarzowych – od gry w klasy i toru wyścigowego dla najmłodszych po szachy dla starszych. W szkolnych stołówkach lub siłowniach można zastosować także inspirujące naklejki i szablony samoprzylepne z motywacyjnymi cytatami, pozwalające budować wśród uczniów poczucie jedności.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry