Neodymowe i ferrytowe magnesy na zamówienie

Zarówno w stolarce meblowej, w przedsiębiorstwach jak i fabrykach, a także do domowego użytku lub hobby magnesy są często potrzebnym elementem. Dobry sklep z magnesami to taki, którego oferta nie będzie zatrzymywała się na jednym czy dwóch kształtach, ale będzie to towar różnego rodzaju i wielkości.

Neodymowe i ferrytowe magnesy na zamówienie 1

Magnesy na zamówienie i możliwości indywidualnego dopasowania

Magnesy na zamówienie mogą stać się idealnym pomysłem dla ludzi zajmujących się zawodowo lub hobbystycznie elektroniką, mechaniką i wieloma innymi technicznymi obszarami. Coraz częściej magnesy są kupowane przez osoby zajmujące się modelarstwem, gdyż mają nie tylko wartość jako pomoc montażowa. Pozwalają na zrobienie w modelach lub makietach i dioramach wymiennych elementów, które będą mimo wszystko doskonale się trzymać, a ich zmiana nie będzie wiązała się z ryzykiem uszkodzenia. Do tego typu hobby potrzebne są już idealne, zazwyczaj małe rozmiary neodymów, choć magnesy neodymowe to tylko jeden z rodzajów dostępnych magnesów.

Neodymowe magnesy na zamówienie

Magnesy neodymowe wstrząsnęły światem, który do tej pory używał popularnych magnesów ferrytowych. Stało się tak z powodu ich znacznej siły magnetycznej, do której potrzeba niewielkiej średnicy magnesu. Neodymowe magnesy na zamówienie mające zaledwie kilka milimetrów średnicy, pozwalają na siłę przyciągania znacznie cięższych elementów, niż byłoby to możliwe, wykorzystując inne rodzaje. Magnesy takie powstają od niedawna i tworzy się je poprzez prasowanie na gorąco między innymi żelaza wraz z właśnie neodymem, czyli niezwykle rzadkim metalem występującym na Ziemi. Sprawdzają się one w środowisku, w których łatwo może dojść do rozmagnesowania, ponieważ maksymalny jego poziom w normalnych warunkach wynosi jedynie około 1% w skali roku. Oznacza to, że montaż magnesu odpowiednio dobranego do danej potrzeby będzie inwestycją na długi czas. Zamawiając można wybierać spośród dużego zakresu kształtów i wielkości. Warto dodać, że magnesy neodymowe mają zawsze estetycznie wyglądającą powłokę, w różnych kolorach do wyboru.

Ferrytowe magnesy na zamówienie

Magnesy ferrytowe to „klasyczne”, ciemne magnesy znane głównie z elementów tablic magnetycznych, czy mebli, szczególnie tych nieco starszych. Ferrytowe magnesy na zamówienie nie mają tak wielkiej siły przyciągania, jak neodymowe, jak i zdecydowanie nie są tak atrakcyjne wizualnie. Jednak ich zastosowanie nadal jest szerokie. Głównie w miejscach, gdzie potrzeba większej powierzchni magnetycznej, ale nie może być ona za silna. Sprawdzają się też w urządzeniach mających mieć zastosowanie w pobliżu elementów elektronicznych, takich jak na przykład rozruszniki, czy aparaty słuchowe.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top