Nets finalizuje przejęcie Dotpay/eCard

Opublikowano: 4 stycznia 2019. Kategoria: Rynek.

Firma Nets oraz fundusz MCI.EuroVentures ogłosili dzisiaj zamknięcie transakcji przejęcia Dotpay/eCard. Prezesem spółki pozostanie Andrzej Budzik, a marki Dotpay i eCard zostaną zachowane.

Nets finalizuje przejęcie Dotpay/eCard 1Dzięki przejęciu Dotpay/eCard rozszerzamy naszą obecność w Europie i uzyskujemy dostęp do nowych możliwości w Polsce, która jest rynkiem szybko rozwijającym się, szczególnie w obszarze handlu elektronicznego. Naszym celem jest kontynuacja i wzmocnienie silnej pozycji, jaką zdobył  Dotpay/eCard w ostatnich latach – zarówno poprzez inwestycje w rozwój organiczny, jak i poprzez dalszą konsolidację – powiedział CEO firmy Nets, Bo Nilsson.

Dotychczasowa oferta produktowa Nets i Dotpay/eCard gwarantuje strategiczne dopasowanie obu podmiotów. Firmy mają skorzystać z większej skali działalności i synergii dzięki wspólnym innowacjom.

Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie współpracy i dalsze wzmacnianie oferty usług dla naszych merchantów. W ramach Grupy Nets przyśpieszymy wprowadzanie na rynek najnowocześniejszych rozwiązań, podkreślając dodatkowo naszą ambicję bycia liderem innowacji – dodał Andrzej Budzik, prezes Dotpay/eCard.

Bardzo cieszymy się z finalizacji transakcji. Dotpay/eCard niewyobrażalnie rozwinął się w ostatnich latach, a teraz, z Nets będącym strategicznym inwestorem, ich przyszłość wygląda jeszcze bardziej obiecująco. Dla MCI inwestycja okazała się wielkim sukcesem, generując wyniki na poziomie 3.0 CoC i niemal 40% IRR w okresie inwestycyjnym trwającym trzy lata. Nieustannie poszukujemy dynamicznie rozwijających się spółek z obszaru digital economy. Szczególne podziękowanie należy się zarządowi za owocną współpracę. Jednocześnie życzę Dotpay/eCard i Nets wielu sukcesów w przyszłości – powiedział Łukasz Wierdak, Investment Partner w MCI.

Dotpay/eCard zatrudnia około 80 osób. W 2017 roku odnotował dochody brutto w wysokości ponad 12 milionów euro.

Dawid ZarazińskiNets finalizuje przejęcie Dotpay/eCard

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.