NetSprint wprowadza NewsPoint UGC – system monitorujący blogi i fora internetowe

Firma NetSprint wprowadza na polski rynek rozwiązanie NewsPoint UGC –  zaawansowany system monitorujący blogi i fora internetowe. Aplikacja jest przeznaczona dla specjalistów marketingu i public relations, prowadzących działania komunikacyjne w internecie, którzy chcieliby poznać opinie odbiorców swoich produktów i usług bez konieczności przeznaczania dużych nakładów finansowych na badania konsumenckie.

Obecnie system NewsPoint UGC monitoruje ponad 44 tysiące forów internetowych. Jest to jedyne na polskim rynku rozwiązanie umożliwiające monitoring forów. System monitoruje również trzy największe platformy blogowe: blog.pl, bloog.pl i blox.pl., które w sumie dają liczbę 29 tys. blogów. Obszar ten będzie rozwijany o kolejne platformy. Jednocześnie jest to jedyne w Polsce rozwiązanie do monitoringu rozliczane w ramach stałego abonamentu – klient płaci jedynie za miesięczny dostęp do konta, niezależnie od liczby monitorowanych haseł czy liczby znalezionych publikacji.

Rozwiązanie zostało wprowadzone w odpowiedzi na trendy w obszarze komunikacji z konsumentami w internecie. Zgodnie z badaniami Nielsen Online z grudnia 2008 r. internet ma coraz większe znaczenie w kształtowaniu opinii. 81 proc. osób kupujących prezenty gwiazdkowe w sieci korzystało z rekomendacji innych internautów, a 71 proc. procent ankietowanych po zapoznaniu się z zamieszczonymi w sieci komentarzami nabrało pewności, że nabywa właściwy produkt. W celu wymiany opinii internauci korzystają najczęściej z takich narzędzi, jak fora internetowe, blogi, komentarze w porównywarkach cen i sklepach internetowych, serwisy społecznościowe, serwisy wideo oraz mikroblogi.

Internet to medium, na które wydatki marketingowe wzrastają rokrocznie, a w tym roku wraz z szacowanym wzrostem 16 proc. będzie pod tym względem wyjątkiem na tle innych mediów. Firmy dawno przestały już traktować PR w internecie po macoszemu, co sprawiło, że budżety marketingowe i PR na działania online rosną. Jednocześnie, w czasach dekoniunktury rośnie też nacisk na badanie efektywności tych działań. NewsPoint UGC odpowiada na te trendy w sposób dwojaki – po pierwsze, pozwala marketerom i specjalistom PR niedrogo zbadać skuteczność swoich działań, a po drugie – umożliwia zaoszczędzenie czasu poświęcanego na codzienny monitoring mediów, co przekłada się na wzrost efektywności ich pracy – komentuje Anna Miotk, dyrektor rozwoju biznesu NewsPoint.

System NewsPoint umożliwia obserwowanie konwersacji w internecie bez konieczności regularnego odwiedzania danego forum czy bloga; wyszuka posty, w których znajduje się dane słowo kluczowe i przedstawi je w kolejności ich publikowania w internecie.  Rozwiązanie umożliwia przygotowywanie w szybkim czasie raportów ilościowych i jakościowych. Raporty ilościowe generowane są automatycznie za pomocą kilku kliknięć w intuicyjnym panelu.

NewsPoint UGC oferuje dostęp zarówno do informacji aktualnych, jak i archiwalnych (bez dodatkowych opłat za dostęp do publikacji archiwalnych). Użytkownik otrzymuje automatyczne powiadomienia e-mail o odnalezionych wpisach czy komentarzach.

Obsługa systemu odbywa się przez przeglądarkę internetową (preferowana przeglądarka to Mozilla Firefox). Do otwierania dokumentów z tekstami artykułów potrzebny jest program Adobe Acrobat, natomiast do plików z rozszerzeniami .csv i .xls – program MS Excel lub pakiet Open Office.

NewsPoint UGC planuje wprowadzić również monitoring treści tworzonych przez użytkowników internetu za pomocą narzędzi Web 2.0, takich jak monitorowanie komentarzy w porównywarkach cen (np. Ceneo, Nokaut, Skąpiec) w czerwcu 2009, mikroblogów (np. Blip) we wrześniu 2009 i serwisów z plikami audio i wideo (Wrzuta) w dalszej przyszłości.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry