NewMedia Labs – nowy inkubator pomysłów internetowych

Rozpoczął działalność NewMedia Labs – inkubator pomysłów internetowych. Oferta firmy skierowana jest do twórców serwisów i obejmuje pomoc oraz doradztwo w zakresie technologii i rozwiązań programistycznych, a także wsparcie marketingowe i finansowe. NewMedia Labs umożliwia osobom nie posiadającym odpowiedniego zaplecza realizację ich pomysłów, zaś dobrze rokującym projektom – rozpoczęcie działalności na szeroką skalę.

NewMedia Labs to projekt Goldbach Media – szwajcarskiej spółki zajmującej się reklamą w mediach elektronicznych i marketingiem mobilnych. Inkubator projektów internetowych jest drugą inwestycją Goldbach Media w naszym kraju – od września ub. r. spółka jest właścicielem pakietu większościowego Grupy ARBOmedia AG.

Pierwszym projektem rozwiniętym w ramach inkubatora jest serwis społecznościowy dla fanów sportu i aktywnego spędzania czasu Aktywni.pl. Twórcami i pomysłodawcami serwisu są absolwenci warszawskiego AWF. NewMedia Labs brał udział w finansowaniu przedsięwzięcia, budowie strony i jej zawartości, a także w tworzeniu spółki. Serwis Aktywni.pl powstał na początku roku, dziś zaś odnotowuje 71 000 użytkowników i 481 000 odsłon (Megapanel PBI/Gemius, 2009.06).

Aktywni.pl

Poza spełnianiem funkcji inkubatora pomysłów NewMedia Labs realizuje zlecenia komercyjne związanie z budowaniem stron internetowych, a także tworzy własne projekty.

– Jesteśmy w stanie realizować różnorodne projekty – od prostych stron i aplikacji po rozbudowane systemy o komercyjnym przeznaczeniu. Dotychczas uruchomiliśmy serwis ZagrajZnami.pl – w całości stworzony przez nasz zespół. Obecnie natomiast pracujemy nad grą przeglądarkową typu MMO oraz sklepem internetowym nastawionym na design produktów i kreatywność użytkowników. W przygotowaniu mamy także inne propozycje, o których będziemy informować już niedługo – mówi Grzegorz Sułkowski zarządzający NewMedia Labs.

ZagrajZnami.pl

NewMedia Labs niesie również pomoc w zakresie optymalizacji witryn pod kątem ich monetyzacji, działań SEO, budowy aplikacji i witryn internetowych, a także hostingu i kolokacji oraz administracji serwerami.

Struktura nowej firmy liczy 19 osób. Znacząca część zespołu pracuje w Lublinie, gdzie zlokalizowano zaplecze programistyczne NewMedia Labs.

www.newmedialabs.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry