Nie stać Cię na auto? Pomyśl o tym!

Jeśli szukasz cudownego przepisu na znalezienie taniego auta… nie znajdziesz go tutaj. W tym artykule przedstawiamy jednak kilka sprawdzonych metod, dzięki którym można znacznie lepiej poradzić sobie z zakupem samochodu. Chcesz poznać je bliżej? Zostań z nami!

Nie stać Cię na auto? Pomyśl o tym! 1

Używany pojazd

Auto autu nierówne. Rynek motoryzacyjny oferuje modele z każdej półki cenowej. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na wydatek rzędu kilkuset lub kilkudziesięciu tysięcy złotych, wciąż masz przed sobą wiele wartościowych opcji. Oczywiście decydując się na model za kilka tysięcy złotych, będziesz musiał zgodzić się na pewne kompromisy. Nie oznacza to jednak, że taki zakup jest z góry skazany na porażkę. Wręcz przeciwnie – w tej półce cenowej można znaleźć wiele godnych uwagi aut w przyzwoitym stanie technicznym. Jeśli szukasz oszczędności, kup zadbany, używany pojazd w niskiej cenie.

Raty

Nie posiadasz wystarczającej kwoty na zakup auta? Nie chcesz zamrażać kapitału? Jeśli na choćby jedno z tych pytań odpowiadasz twierdząco, być może zainteresują Cię auta używane na raty. Decydując się na tę formę finansowania zakupu, unikasz konieczności jednorazowego wydania znacznej sumy pieniędzy. Istnieją różne sposoby na rozliczenie płatności za pomocą rat. Formalności niejednokrotnie da się dopiąć z pominięciem udziału banku, korzystając z usług firmy pośredniczącej. Pomoc w rozbiciu płatności na raty oferują na przykład niektóre z renomowanych serwisów internetowych zbierających aukcje i ogłoszenia motoryzacyjne.

Leasing

Istnieją alternatywne metody nabycia pojazdu, które pozwalają na znaczne oszczędności. Jedną z nich stanowi leasing. Oferuje on liczne korzyści zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom prywatnym. Leasing skierowany do ludzi nieposiadających firmy, przede wszystkim, umożliwia rozbicie płatności na wygodne raty. Co więcej, użytkownik auta nie staje się automatycznie jego właścicielem. W faktycznym posiadaniu pojazdu znajduje się dostawca leasingu. Dzięki temu klient nie musi spłacać całej wartości auta. Po upłynięciu okresu wyłuszczonego w umowie odbiorca leasingu może zakończyć współpracę, kontynuować spłatę, wykupić auto lub wybrać nowy model.

Ta forma finansowania inwestycji oferuje jeszcze więcej benefitów osobom prowadzącym działalność gospodarczą. W przypadku leasingu operacyjnego obowiązujące w Polsce prawo pozwala na odliczenie nawet 100% wartości rat od stawki podatku VAT. Niektóre pakiety obejmują także dodatkowe korzyści, takie jak ubezpieczenie, darmowe usługi serwisowe, pakiety opon i tym podobne

Wynajem długoterminowy

Niektórzy kierowcy cenią sobie możliwość wynajmu długoterminowego. Korzystają z niego głównie osoby, które potrzebują auto na określoną ilość czasu. Wynajem terminowy pozwala na użytkowanie dowolnego auta w zamian za z góry ustaloną opłatę. Ewentualne naprawy, regularne prace serwisowe oraz inne formalności z reguły leżą po stronie właściciela auta. Klient wypożyczalni nie musi przejmować się niczym, oprócz stanu baku używanego pojazdu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry