Nietuzinkowe wykorzystanie pieczątek

Pieczątka jest jednym z produktów niezbędnych każdej firmie. Pieczątka pieczątce jednak nierówna – poszczególne mogą mieć różne zastosowania. Jakie?

Nietuzinkowe wykorzystanie pieczątek 1Na każdej pieczątce znajduje się pula danych. Gdy mowa o pieczątce firmowej, to musi ona zawierać m.in. takie dane, jak: nazwa firmy, imię i nazwisko przedsiębiorcy, adres firmy czy dane kontaktowe (np. numer telefonu, adres mailowy). Ponieważ jednak potrzeby osób nabywających pieczątki są różne, to na rynku są dostępne pieczątki o nietypowej ilości wierszy, które można zapełnić dowolną treścią. Przykładem takich pieczątek są oferowane przez firmę Modico.

Jako nośnik danych do faktury

Informacje umieszczane na wizytówkach często są tak dobierane, by umożliwiły wystawienie faktury. Problem jednak z wizytówkami jest taki, że łatwo je zgubić. Co więcej, kartonowe prostokąciki szybko mogą skończyć się w portfelu czy wizytowniku. Z taką sytuacją mógł spotkać się każdy przedsiębiorca samodzielnie dbający o dowóz produktów z hurtowni. Pieczątki z danymi do faktury mogą skutecznie wyeliminować konieczność cyklicznego zamawiania wizytówek.

Pieczątka przyda się do archiwizacji dokumentów

W firmie nie może zabraknąć segregatorów i teczek, za pomocą których można szybko posegregować dokumenty. Trzeba jednak pamiętać, że również pieczątka może być wykorzystana przy archiwizowaniu danych. W tym celu sprawdzą się m.in. pieczątki szkieletowe lub datowniki. Efektem użycia pieczątki do archiwizacji dokumentów jest możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, które trzeba byłoby wydać np. na przekładki do segregatorów.

Gdy firma ma wiele sprzętów i mebli biurowych

Nie każda firma posiada tylko siedzibę. Zdarza się, że rozwój przedsiębiorstwa jest tak dynamiczny, że w różnych miastach tworzy się oddziały. By pieniądze przeznaczone na sprzęt elektroniczny czy meble biurowe były wydawane racjonalnie, dobrze odpowiednio wcześniej pomyśleć o oznaczeniu zakupionych produktów. I w takiej sytuacji przydadzą się pieczątki. W odróżnieniu od pozostałych dostępnych na rynku muszą być jednak tak wykonane, by mogły być wykorzystywane na nietypowych powierzchniach, np. drewnie czy plastiku.

Pieczątka idealna do… materiałów reklamowych

Reklama jest nieoceniona – wie o tym każdy przedsiębiorca. Nie każdy jednak sklep może pozwolić sobie na zamówienie materiałów reklamowych, np. papierowych toreb (które będą klientom wręczane zamiast tradycyjnych reklamówek) czy kart upominkowych. Duże pieczątki z odpowiednią treścią można z powodzeniem wykorzystać do nanoszenia nadruków reklamowych na poszczególne produkty. Takie rozwiązanie jest też tańsze.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top