Nintendo celebruje 25-lecie „Super Mario Bros.”

Mija dokładnie 25 lat od japońskiej premiery „Super Mario Bros.”, jednej z najbardziej popularnych i wpływowych gier komputerowych na świecie.

„Super Mario Bros.” to opowieść o przygodach dzielnego hydraulika o imieniu Mario, który musi pokonać złego potwora Bowsera oraz uratować księżniczkę Peach. Gra stworzona została przez firmę Nintendo na podstawie „Mario Bros.”, popularnej w Japonii gry arcade (tj. zainstalowanej na osobnym urządzeniu, popularnie zwanym „automatem do gier”).

Gra zadebiutowała na 8-bitowej konsoli NES (Nintendo Entertainment System). I choć trudno jednoznacznie stwierdzić czy to popularność urządzenia przyczyniła się do komercyjnego sukcesu „Super Mario Bros.” czy odwrotnie – faktem jest, że do dnia dzisiejszego sprzedano ok. 40 mln kopii gry, co czyni ją drugą – po „Tetris” – najlepiej sprzedającą się grą w historii.

Mario stał popkulturalnym fenomenem, doczekał się nawet filmu kinowego (w tytułową postać wcielił się Bob Hoskins). Gra do tej pory inspiruje twórców na całym świecie.

Z okazji ćwierćwiecza produkcji firma Nintendo przygotowała film promocyjny, prezentujący najważniejsze odsłony serii na przestrzeni 25 lat. A jakie wspomnienia z Mario mają Państwo?

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top