Nokaut.pl planuje mobilną rewolucję

Grupa Nokaut – czołowy gracz e-commerce w Polsce, właściciel internetowych porównywarek cen – rozszerza zasięg działania o urządzenia mobilne.

 

 

Już teraz dostępna jest pierwsza aplikacja, czyli Nokaut Skaner. Mogą z niej skorzystać użytkownicy smartfonów opartych o systemy iOS i Android. Jednak to dopiero pierwszy krok. Dzięki kolejnym aplikacjom, baza użytkowników Nokaut.pl może zwiększyć się o miliony osób już teraz korzystających ze smartfonów i tabletów. Planowana kwota inwestycji w mobilny kanał dystrybucji, finansowanej ze środków pozyskanych z emisji Akcji Serii C, wynosi około 4-5 mln zł.

Usługi typu m-commerce to bez wątpienia rynek o dużej perspektywie wzrostu – przykładowo płatności mobilne na eBay w 2011 roku przekroczą 3 mld USD, w porównaniu do 750 mln USD w 2010 roku. Rozwiązania mobilne mają ogromny potencjał i mogą docelowo stać się dużo większym kanałem zakupów internetowych niż tradycyjnie pojmowany internet.

„Jesteśmy świadkiem mobilnej rewolucji na świecie, a popularność m-usług rośnie dużo szybciej niż internetu na początku poprzedniej dekady. Dlatego wykorzystanie kanału mobilnego traktujemy jako jeden z strategicznych celów biznesowych. Jednym z naszych priorytetów jest uzyskanie pozycji niekwestionowanego lidera w obszarze usług m-commerce w Polsce” – mówi Wojciech Czernecki, prezes zarządu Grupy Nokaut, właściciela Nokaut.pl.

Aplikacje udostępnione już przez Grupę Nokaut na urządzenia mobilne umożliwiają:
•    Porównywanie cen produktów w wielu sklepach
•    Wyszukiwanie produktów dzięki skanowaniu kodów kreskowych
•    Sprawdzenie oferty najtańszych sklepów w okolicy
•    Dostęp do ocen i opinii internautów

Aplikacja Nokaut Skaner znajduje się obecnie wśród 10 najczęściej instalowanych darmowych aplikacji w polskim App Store, wyprzedzając aplikacje swoich największych konkurentów – Allegro i Ceneo.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry