Nowa książka w WP

Wirtualna Polska (wp.pl) konsekwentnie realizuje strategię wdrażania w portalu innowacyjnego, w pełni interaktywnego sposobu prezentowania informacji. W krok po serwisach Film (film.wp.pl) i Gry (gry.wp.pl) ruszył serwis Książki (ksiazki.wp.pl); przejrzysty i klarowny, w nowej stylistyce, stanowiący doskonałą platformę komunikacji z użytkownikiem złaknionym wiedzy na temat nowości literackich
zamieszczonych nie tylko w serwisie ale w całym portalu.

Książki.wp.pl stanowią najobszerniejszą w Polsce bazę wiedzy na temat literatury. Zgromadzono w nim opisy ponad 30.000 tytułów dostępnych na polskim rynku księgarskim. Potężną bazę biografii autorów uzupełniają informacje na temat wydanych przez nich książek, nowości, zapowiedzi mających pojawić się na rynku publikacji. Sięgnąć można do zapisów czatów z autorami, którzy gościli w Wirtualnej Polsce.

„W tej chwili to najbogatszy zbiór informacji o książce w polskim internecie. – mówi Justyna Grabska, Koordynator Serwisu Książka – wspólnie z internautami będziemy tworzyć listy bestsellerów, publikujemy na bieżąco najnowsze wiadomości o literaturze i rodzimym rynku wydawniczym. Współpracując z wydawnictwami mamy najświeższe informacje o planowanych wznowieniach i zapowiedzi nowości, z trzymiesięcznym a nieraz czteromiesięcznym wyprzedzeniem. Struktura serwisu została pomyślana tak, by użytkownik, będąc na dowolnej stronie, dysponował pełną wiedzą na temat jego zawartości. Nie tylko informujemy, ale też sprzedajemy prezentowane u nas tytuły.” – podkreśla.

Maksymalnie uproszczono nawigację w serwisie, przejrzyście grupując informacje w siedmiu kategoriach tematycznych. Błyskawiczne dotarcie do szukanych danych zapewniają katalogi: książek, wydawnictw, autorów i serii wydawniczych, przede wszystkim zaś okna wyszukiwarek zamieszczane obok indeksów alfabetycznych.

Katalog książek liczy obecnie 33 kategorie a wraz z sugestiami użytkowników wciąż tworzone są nowe. Zainteresowani znalezieniem wybranej pozycji otrzymują kompendium wiedzy na temat lektury, jej autora, czy wydawcy. Mogą przeczytać fragmenty książek, sięgnąć do recenzji. Maksymalnie wykorzystano sieć połączeń pomiędzy informacjami w portalu, postawiono na szybkość i dynamizm.

W najbliższych planach twórców serwisu jest otwarcie „strefy literatów”, gdzie prezentować będzie można swój dorobek literacki oraz subskrypcja wiadomości.

„Chcemy położyć większy nacisk na interaktywność – dodaje Justyna Grabska – zapewniając użytkownikom szerokie możliwości recenzowania prezentowanych lektur, opiniowania wiadomości i wszelkich informacji zawartych pod adresem ksiazki.wp.pl. Mamy też nadzieję, że organizowane przez nas konkursy służyć będą zarówno zwiększeniu ruchu w serwisie, jak i popularyzacji autorów i literatury wśród użytkowników sieci”.

http://ksiazka.wp.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry