Nowe wrota Stolicy Tatr

Opublikowano: 16 lipca 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

W czerwcu 2008 roku Urząd Miasta Zakopane uruchomił nowy portal internetowy – www.zakopane.eu – skierowany głównie do mieszkańców podnóża Tatr, ale otwarty również na turystów i miłośników miasta.Jednym z głównych celów było wypełnienie wymogów ustawy o dostępie do informacji publicznej. W wytycznych przetargowych zwrócono również uwagę również na czytelność i intuicyjną nawigację dla użytkowników, na przyjemną grafikę i możliwość szybkiej aktualizacji.
Rozpatrywane oferty pokazały, że można oczekiwać znacznie więcej – łatwości i przyjemności użytkowania systemu, bez potrzeby angażowania informatyków i wielu godzin oczekiwania na zmiany na stronie. Wybrany system – VelaCMS, stworzony i wdrożony przez krakowską firmę ESC SA, pozwala dziś wszystkim zakopiańskim urzędnikom aktualizować stronę na bieżąco (jeśli tylko otrzymali takie uprawnienia) – równie łatwo jak pisać e-maila, czy prosty dokument w edytorze. Dzięki temu zarówno mieszkańcy Zakopanego, jak i firmy mają pewność, że wszystkie informacje, dane teleadresowe i formularze dostępne na stronie są aktualne i właściwe.

Nowa strona, dzięki odpowiednim zabezpieczeniom i modułom VelaCMS, spełnia wszystkie założenia ustawowe, będąc równocześnie wygodną intuicyjną dla użytkownika. Bez problemu można na niej odnaleźć szukany dokument (wszystkie wnioski są edytowalne), odpowiedni wydział, czy e-mail do konkretnej osoby.

Dawid ZarazińskiNowe wrota Stolicy Tatr

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.