Nowoczesne programy do rekrutacji, czyli niezawodna pomoc w zakresie poszukiwania nowych pracowników

Poszukiwanie pracowników do firm z różnych branży nie jest prostym zadaniem. Znalezienie odpowiedniego kandydata wymaga od rekruterów dobrego obycia w środowiskach firmowych z różnych dziedzin, obszernej wiedzy, umiejętności oraz wszechstronnej komunikatywności. Współcześnie większość agencji pracy oraz rozbudowanych firm posiadających własny dział rekrutacyjny korzysta z nowoczesnych systemów do rekrutacji.

Nowoczesne programy do rekrutacji, czyli niezawodna pomoc w zakresie poszukiwania nowych pracowników 1

Różnego rodzaju systemy do rekrutacji pozwalają skutecznie usprawnić pracę rekruterów. Przeważnie każdy program do rekrutacji umożliwia sprawniejsze i dokładniejsze przygotowywanie ogłoszeń w sprawie pracy. Spersonalizowane i efektowne pod względem grafiki oferty pracy przykuwają uwagę potencjalnych kandydatów, co z kolei przekłada się na większe zainteresowanie ogłoszeniem i jednocześnie buduje spójny oraz pozytywny wizerunek firmy (pracodawcy).

Ponadto specjalistyczne programy do rekrutacji umożliwiają rekruterom łatwiejsze pozyskiwanie kandydatów (możliwość umieszczenia oferty pracy na różnych źródłach), bezpieczne i zgodne z RODO przetwarzanie danych oraz skuteczniejsze przeglądanie, sortowanie i filtrowanie zgłoszeń. Program do rekrutacji daje również korzyści dla menedżerów kontrolujących pracę rekruterów, za jego pomocą mogą oni sprawnie monitorować i optymalizować efektywność wszystkich procesów rekrutacji.

Program do rekrutacji, a pozyskiwanie ekspertów do firmy

Program do rekrutacji sprawdza się przy pozyskiwaniu pracowników na stanowiska o dużym potencjale kandydatów, jak również podczas poszukiwaniu ekspertów na stanowiska kierownicze. W przypadku stanowisk kierowniczych wykorzystywana jest metoda direct search określana, jako executive search. Polega na wyszukiwaniu i bezpośrednim docieraniu do kandydatów będących specjalistami w swoich dziedzinach na stanowiska kierownicze (najczęściej są to osoby pracujące w konkurencyjnych firmach, które nie szukają obecnie nowej pracy).

Wykorzystując program do rekrutacji dużo łatwiej można dotrzeć i zainteresować ofertą potencjalnych „ekspertów” zatrudnionych w innych firmach i sprawujących obowiązki kierownika. Program do rekrutacji ułatwia pracę rekrutera, ale aby doszło do skutecznego pozyskania pracownika na stanowisko kierownicze, osoba zatrudniona w dziale rekrutacji poza dostępem do fachowego programu powinna posiadać umiejętności komunikatywne, specjalistyczną wiedzą i bogate doświadczenie. Ponadto musi mieć dobrze rozwiniętą sieć kontaktów i utrzymywać właściwe relacje w środowisku menedżerskim.

Jakie korzyści płyną z posiadania specjalistycznego programu do rekrutacji?

Korzystanie z systemu do rekrutacji daje wiele korzyści dla firmy, między innymi buduje pozytywny wizerunek pracodawcy. Za sprawą tworzenia i umieszczania w różnych źródłach spersonalizowanych i dostosowanych graficznie ogłoszeń pracy, firma jest postrzegana przez potencjalnych pracowników, jako profesjonalna i ekskluzywna. Kandydaci zaczynają wyrabiać sobie dobre zdanie o takiej firmie, ufają jej i chętniej interesują się nowymi ogłoszeniami.

System do rekrutacji umożliwia pozyskiwanie aplikacji kandydatów z wielu źródeł, a także pozwala na ich skuteczne monitorowanie, sortowanie i zapisywanie (zgodne z RODO). Ponadto pozwala skrócić czas przeglądania CV, ułatwia komunikację z potencjalnymi pracownikami, a także zapewnia sprawną współpracę pomiędzy menedżerami i rekruterami. Więcej szczegółowych informacji o korzyściach płynących z wykorzystania nowoczesnych programów do rekrutacji można dowiedzieć się na elevatosoftware.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry