Nowy, multimedialny Samsung F500

Samsung zaprezentował nowy multimedialny telefon 3G z serii Ultra – Samsung F500. Jak model F300, najnowszy również wyposażony został w dwa wyświetlacze po dwóch różnych stronach aparatu. Jednak F500 ma coś wiecej: to pierwszy telefon w ofercie Samsung z możliwością odtwarzania plików w formacie DivX. Dzięki obrotowej obudowie telefon ten może pełnić rolę mobilnego kina.
To właśnie nietypowa, obrotowa obudowa nadaje stylistyce telefonu Samsung F500 nowoczesny charakter. Aparat z pewnością przyciągnie uwagę miłośników urządzeń łączących w sobie technologiczne możliwości z pomysłowym design’em, w którym dwa „oblicza” telefonu odpowiadają za jego różne funkcje. Z jednej strony telefon komórkowy z wyświetlaczem 1,5” TFT – z drugiej odtwarzacz multimedialny, dzięki któremu można słuchać, nagrywać, przeglądać i edytować różnego rodzaju pliki.  Skórzane etui z baterią, w który wyposażony jest F500 dodaje mu wyrazu elegancji, a jednocześnie znacznie wydłuża czas jego użytkowania.

Wystarczy jeden ruch, by F500 zmienił się w małe, przenośne kino, które swobodnie można postawić na stoliku bądź trzymać w dłoni. Małe, gdyż telefon ten dzięki zaledwie 10.7 mm grubości należy do ultrapłaskich. Posiada jednak panoramiczny wyświetlacz 2,4” QVGA TFT, znajdujący się po “multimedialnej” stronie aparatu. Dzięki wbudowanej pamięci o pojemności 400 MB oraz czytnikowi kart microSD, na których można zapisać 2 GB danych, Samsung F500 umożliwia obejrzenie dwóch około dwugodzinnych filmów zapisanych w formatach DivX, MPEG4, H.264 oraz WMV.
Nowy, multimedialny Samsung F500 1

Samsung F500 to także szerokie spektrum funkcji muzycznych. Odtwarza formaty MP3, AAC, AAC+, e-AAC+, WMA, a dzięki opcji „granie w tle” muzyka towarzyszy użytkownikowi przez cały czas równoległe z działaniem z innych aplikacji zapisanych w  telefonie.  Tryb offline umożliwia słuchanie ulubionych utworów nawet w miejscach, w których telefon musi być wyłączony. Dla zwiększenia muzycznych doznań, można podłączyć przez przejściówkę 3.5 mm swoje ulubione, profesjonalne słuchawki i cieszyć się jeszcze lepszą jakością muzyki. Telefon wyposażony jest również w radio FM.

Samsung F500 pozwala na utrwalanie szczególnych momentów w życiu – czy to poprzez zdjęcia wykonane 2-megapikselowym aparatem fotograficznym, czy też w postaci filmików video zapisanych w formatach MPEG4 lub H.264, które następnie dzięki wyjściu TV można obejrzeć na ekranie telewizora.

Nawigację po różnych funkcjach multimedialnych ułatwia czteropunktowy “touchpad”, który – podobnie jak w modelu F300 – zastąpił tradycyjną klawiaturę. „Touchpad” umożliwia poruszanie się we wszystkich kierunkach, a wykorzystanie funkcji skrótów znacznie przyspiesza przechodzenie z jednej aplikacji do drugiej. Jego ułożenie po prawej stronie wyświetlacza sprawia, że przeglądanie plików czy włączanie/wyłączanie filmów staje się proste, nawet wtedy, gdy w pozycji leżącej stanowi on „podpórkę” dla ekranu telefonu ustawionego pod kątem wygodnym do oglądania.

Ważnym aspektem „multimedialności” Samsung F500 jest możliwość sprawnego korzystania z Internetu dzięki technologii 3G i szybkiej transmisji danych HSDPA (1,8Mb/s). Telefon umożliwia również komunikację za pomocą technologii Bluetooth.

Telefon dostępny jest w sprzedaży od początku listopada. Sugerowana cena detaliczna: 2 499,00 zł.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top