Nowy wymiar doradztwa zawodowego [art. spons.]

Jak pracuje doradca zawodowy? Rozdaje klientom testy pobrane z sieci, czeka na ich wypełnienie, a następnie wszystkie sprawdza – podlicza cechy, dzieli, sumuje… Robi żmudne analizy i interpretuje. Klienci tymczasem wysilają się, naginają prawdę, aby lepiej wypaść, nudzą się i męczą… A gdyby tak proces doradczy był grą?

W Poznaniu powstał nowy startup – platforma gamelearningowa Deep Green, dzięki której doradztwo zawodowe może być zabawą i przyjemnością – tak dla doradcy zawodowego, jak i dla jego klienta. Deep Green to nic innego jak trzy gry, diagnozujące predyspozycje zawodowe, kompetencje psychospołeczne oraz wypalenie zawodowe.

Gry polegają na przejściu kilku etapów, podczas których należy odpowiedzieć na pytania lub wykonać zadania, na podstawie których system oblicza wynik. Moduł wskazujący ścieżki zawodowe analizuje wyniki i wskazuje cechy oraz predyspozycje gracza, a także podpowiada, w jakich zawodach czułby się on najlepiej. Przejście gry badającej wypalenie zawodowe pozwala określić, czy stres związany z pracą zawodową mieści się w granicach normy, i – jeśli nie – dlaczego, oraz co należy z tym zrobić.

logo_deepgreenDeep Green nie tylko służy użytkownikom chcącym lepiej poznać siebie, lecz także doradcom zawodowym jako narzędzie ich pracy. Doradca może zamieścić w swojej ofercie gry symulacyjne, a ponadto usprawnić swoją pracę – system sam zlicza wyniki i poddaje je analizie. Ponadto Deep Green udostępnia doradcy intuicyjne narzędzia do tworzenia różnorakich materiałów, które mogą dostarczyć klientom dodatkowej wiedzy i przygotować ich do późniejszych rozmów.

W ostatnim z modułów Deep Green doradca ma możliwość ewaluacji procesu doradczego. Udostępnia klientom ankietę, w której oceniają poszczególne elementy doradztwa, co powinno służyć ciągłemu rozwojowi doradcy i jego pracy.

Gry diagnozujące predyspozycje i wskazujące ścieżki zawodowe bądź edukacyjne to spory krok w stronę mniejszego bezrobocia oraz większej satysfakcji Polaków z pracy. Znając bowiem własne możliwości i talenty, trudniej jest dokonać błędnego wyboru.

Więcej informacji na temat gier znajduje się na stronie: http://deepgreen.com.pl/.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość.

belka

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top