NYT chce być bardziej real-time, tworzy Times Wire

Problemem „tradycyjnych/starych” mediów, a zwłaszcza prasy codziennej, nie jest to, że często nie jest dostępna online – większa część gazet posiada swoje internetowe wersje – ale to, że podawane przez nich informacje są po prostu stare w chwili publikacji. W erze Twittera, FriendFeeda, Facebooka nie chodzi już o godziny – liczą się sekundy. Times Wire, nowa propozycja The New York Times zdaje się wychodzić tej sytuacji na przeciw. Pytanie: czy skutecznie?

Times Wire pozwala na oglądanie artykułów z NYT, blogowych wpisów i tekstów z różnych serwisów portalu – w chwili, kiedy zostaną one opublikowane online. Serwis automatycznie aktualizuje się co minutę, wyświetlając treści w porządku chronologicznym. W praktyce wygląda to dość ciekawie, a częstotliwość pojawiania się nowych elementów można uznać za wystarczającą. Ale tylko pod warunkiem, że będziemy odbierać informacje ze wszystkich źródeł – dla poszczególnych sekcji np. technologii, sprawa nie jest już taka atrakcyjna. Bo jeśli w ciągu godziny pojawiają się dwie lub trzy historie – nie ma większej potrzeby korzystania z takiego źródła.

NYT chce być bardziej real-time, tworzy Times Wire 1

Times Wire umożliwia tworzenie własnego źródła, poprzez filtrowanie treści, jakie chcemy oglądać np. z poszczególnych działów tematycznych. W prawym panelu bocznym pojawiają się również zdjęcia, które prowadzą do historii opisywanych przez NYT.

Nowy serwis jest pierwszym produktem opartym na Times Newswire API, autorskim projekcie wydawcy, który pozwala innym serwisom na korzystanie z treści NYT. Jego przewaga nad kanałami RSS ma polegać na dostarczaniu rozbudowanych metadanych, które pozwalają na elastyczne dostosowywanie pobieranych materiałów do własnych potrzeb.

Wydaje się, że NYT postawił krok w dobrym kierunku. Real-time jest teraz na ustach wszystkich, zyskuje coraz większą popularność. Times Wire jest również użytecznym narzędziem do przeglądania całego portalu gazety. Czy jednak zaspokoi ciekawość zainteresowanych tylko danymi tematami? Czy zachęci ich do zachowania jego strony otwartej non-stop?

admagazine.pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry