Obiady w pracy – luksus czy dobra inwestycja w firmę?

Rośnie świadomość pracodawców dotycząca odpowiedniego żywienia pracowników podczas wykonywania przez nich zawodowych obowiązków. Prawidłowa dieta oraz właściwa pora spożywania posiłków może mieć niebagatelny wpływ na efektywność kadr, w związku z tym, coraz częściej pracownicy korzystają z posiłków zapewnionych przez swoją firmę.

jedzenie na dowóz

Profity posiłku w pracy

Badania dowiodły, że dieta ma realny wpływ na produktywność pracownika. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że regularne posiłki mogą podnieść wydajność personelu o około 20%. Jeszcze dalej idzie Health Enhancement Research Organization, której badania wykazały wzrost wydajności aż o 25% wśród pracowników, którzy jedzą regularnie i zdrowo.

Przerwa powinna wpłynąć regeneracyjnie na pracownika, który z nowymi siłami dokończy zakładane zadania. Z całą pewnościę w maksymalnym wykorzystaniu czasu wolnego podczas zawodowych zajęć pomaga pełnowartościowy obiad. Dodaje on energii do dalszego działania i skutecznie poprawia nastrój.

Czas przeznaczony na posiłek może być idealnym sposobem integracji pracowników. Spędzanie wspólnie przerwy obiadowej, luźne rozmowy przy jedzeniu (niekoniecznie o obowiązkach) budują dobre relacje w zespole oraz scalają go, zapobiegając ewentualnym konfliktom i niedomówieniom. Dodatkowo zapewnienie podwładnym przerwy na posiłek poprawia w ich oczach wizerunek pracodawcy, wzbudza zaufanie i poprawia lojalność.

Posiłek w pracy może okazać się doskonałą formą motywowania pracownika.

Rodzaje posiłków dla pracowników

Niekiedy zachodzi sytuacja, że pracodawca jest zobligowany zapewnić swoim podwładnym darmowy posiłek. Taki stan rzeczy jest uregulowany prawnie i dotyczy posiłków regeneracyjnych oraz profilaktycznych, których dokładne wytyczne określa Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996 roku.

Coraz więcej firm decyduje się oferować swoim pracownikom posiłki odpłatne, częściowo odpłatne lub całkowicie refundowane. Niektóre przedsiębiorstwa posiadają własne stołówki pracownicze, inne bazują na zamówionych posiłkach, jeszcze inne dają możliwość korzystania przez pracowników z kart żywieniowych, czy też kart przedpłaconych (pre-paid).

SmartLunch, czyli odpowiedź na potrzeby pracodawców i pracowników

Codzienne żywienie pracowników nie jest proste i może stanowić szczególnie dla dużych przedsiębiorstw nie lada wyzwanie. Z pomocą przychodzi SmartLunch – firma zapewniająca obiady dla firm, która od 2014 dzięki inteligentnej platformie do zamawiania posiłków z lokalnych restauracji pomaga swoim klientom organizować żywienie grupowe pracowników.

O SmartLunch

SmartLunch to firma specjalizująca się w organizacji posiłków pracowniczych. Od początku firma bazuje na aplikacji do składania zamówień, która w znacznym stopniu ułatwia cały proces.

Do tej pory SmartLunch poszczycić się może imponującą liczbą ponad miliona posiłków dostarczonych do różnych przedsiębiorstw w całym kraju.

SmartLunch działa zgodnie z ideą customer development, a więc dąży do ciągłego rozwoju wspólnie ze swoimi klientami, a także dostosowuje usługi do ich aktualnych potrzeb.

Stawianie na rozwój i ciągłe ulepszanie swoich usług to główne dewizy firmy.

Jak to działa?

SmartLunch oferuje dedykowaną aplikację, która pozwala w łatwy sposób za pomocą smartfona, strony internetowej lub SmartBoxu zamówić z dowolnego miejsca i o dowolnej porze pożywne posiłki dla pracowników.

Intuicyjny system pozwala przyśpieszyć proces zamówienia. Dzięki aplikacji możliwe jest stworzenie indywidualnego konta każdego pracownika, co gwarantuje pełną swobodę i całkowitą niezależność. Pracownicy mogą zaplanować swoje menu z wyprzedzeniem na cały tydzień. Posiłki wybierane są z bogatego menu, przygotowanego przez lokalnych restauratorów.

Rola klienta kończy się na złożeniu zamówienia. Resztą kompleksowo zajmuje się SmartLunch! Zamówienie trafia bezpośrednio do restauratora, który dzięki temu wie ile dań ma przygotować i może znacznie ograniczyć ewentualne straty własne.

Dostarczenie zamówień następuje punktualnie w wyznaczone miejsce. Posiłki przewożone są w specjalnych termoboxach, dzięki którym zawsze są ciepłe i smaczne. Jednorazowe, ekologiczne opakowania oferowane przez SmartLunch zabezpieczają posiłki przed uszkodzeniem mechnicznycznym i utratą ciepła. Dzięki temu każdy pracownik otrzymuje świeże, ciepłe jedzenie.

Każdy posiłek opisany jest etykietą z imieniem i nazwiskiem pracownika, co pozwala na ograniczenie kolejek i niemarnowanie cennego czasu, który mogą przeznaczyć na spożywanie posiłku i na efektywny odpoczynek.

Co daje obsługa SmartLunch?

Łatwość obsługi aplikacji usprawnia proces zamawiania posiłków. Dzięki temu, że na potwierdzeniu zamówienia kończy się tak na prawdę udział zamawiającego w całym procesie dostarczenia posiłków. Jest on odciążony ze zbędnych formalności i zaoszczędzony czas może przełożyć na inne, mające większe znaczenie dla działalności firmy rzeczy.

Jedzenie jest dostarczane zawsze na czas pod wskazane miejsce pracy, więc pracownicy mają okazję zjeść ciepły i smaczny posiłek, co z pewnością ma przełożenie na ich efektywności w dalszej pracy. Dzięki szybkiej obsłudze mają oni więcej czasu na odpoczynek podczas przerwy.

Dzięki temu, że posiłki dostarczane są w umówione miejsce, zwiększa się bezpieczeństwo podwładnych, gdyż nie muszą oni opuszczać miejsca pracy, udając się do lokali gastronomicznych poza teren zakładu pracy.

Firma SmartLunch wprowadziła innowacyjny system rozliczeń, dzięki czemu klient jest w stanie rozliczyć wszystkie zamówienia z danego okresu na fakturze zbiorczej, którą może opłacić jednym przelewem. Szczegółowe zestawienie pozwala mieć wgląd do pełnej historii zamówień, a wszystkie dane niezbędne przy rozliczeniu przetwarzane są automatycznie przez system SmartLunch.

Wymagać, ale także dawać coś od siebie – to hasło, które coraz częściej przyświeca świadomym przedsiębiorcom. Aby jak najlepiej wykorzystać potencjał drzemiący w zespole, należy w odpowiedni sposób o niego zadbać. Idealnym sposobem jest zaoferowanie mu smacznego i wartościowego posiłku, który pomoże zoptymalizować pracę i da wymierne efekty w postaci zmotywowanych i efektywnych pracowników.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry