Obsługa prawna firmy – działaj zdecydowanie i w pełni legalnie!

Obsługa prawna firmy to kwestia, która spędza sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy. Szczególnie wtedy, gdy dopiero stawia on swoje pierwsze kroki w wielkim biznesie. Regulacje prawne dotyczą bowiem niemalże każdego aspektu prowadzenia firmy. Dlatego też biznesmen, aby postępować w pełni legalnie, musi zdobyć szeroką wiedzę z zakresu różnych obszarów prawa – m.in. prawa handlowego, podatkowego i prawa pracy. No właśnie – czy musi osobiście zgłębiać wszystkie wymienione dziedziny, a także wiele pokrewnych? Niekoniecznie. Może też powierzyć pełną obsługę prawną firmy kancelarii prawnej, a zyskany w ten sposób bezcenny czas spożytkować na rozwój przedsiębiorstwa.

Obsługa prawna firmy – działaj zdecydowanie i w pełni legalnie! 1

Obsługa prawna firmy – dlaczego warto na nią postawić?

Obsługa prawna firmy to zadanie wymagające nie tylko wiedzy, lecz również umiejętności wieloaspektowego rozpatrywania każdego problemu. A często także kreatywności. Nie zapominajmy, że przedsiębiorca każdego dnia uczestniczy w rozmaitych stosunkach prawnych. Znajduje się wraz z kontrahentami, pracownikami czy partnerami biznesowymi w sieci wzajemnych zobowiązań, które określają normy wywodzące się z różnych gałęzi prawa.

Biznes, jak wiemy, to często wyścig z konkurencją. Aby odnieść sukces, należy działać szybko i zdecydowanie. A w natłoku spraw, pod presją, nietrudno o pomyłkę. Ta z kolei nierzadko może oznaczać poważne konsekwencje finansowe oraz prawne. Właśnie dlatego tak wielu z ludzi sukcesu powierza opiekę nad każdym formalnym aspektem działalności swojej firmy doświadczonym kancelariom specjalizującym się w obsłudze prawnej firmy.

W czym może pomóc Twojej firmie kancelaria prawna?

Kancelarie, które wychodzą naprzeciw potrzebom nowoczesnych przedsiębiorców, proponują im m.in.:

 • rzetelne doradztwo prawne;
 • rejestrację podmiotów gospodarczych;
 • rejestrację znaków towarowych oraz wzorów użytkowych;
 • sporządzanie dokumentów o charakterze prawnym;
 • negocjacje umów;
 • reprezentację klientów i firm w postępowaniach;
 • przeprowadzanie audytów prawnych – m.in. w zakresie prawa pracy;
 • pomoc w windykacji należności (na drodze przedsądowej i sądowej).

Oczywiście to nie wszystko. Obsługa prawna firmy w ramach abonamentu pozwala prawnikom reagować na bieżące problemy prawne związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa i rozwiązywać je w sposób możliwie najkorzystniejszy dla klienta.

Obsługa prawna firmy – Poznań i inne miasta Polski

Podmiotem specjalizującym się w obsłudze prawnej firm w Poznaniu i całej Polsce jest Kancelaria Prawna LexForm. Współtworzący ją prawnicy doskonale wiedzą, że aby móc zapewnić przedsiębiorstwu kompleksową opiekę prawną, a tym samym stworzyć warunki odpowiednie do jego rozwoju, należy firmę poznać od podszewki. Istotne są bowiem nie tylko jej krótko- i długoterminowe cele oraz specyfika branży, w której walczy o sukces, lecz również wartości wyznawane przez współtworzących ją ludzi. Ze względu na indywidualne potrzeby biznesmenów kancelaria zapewniająca obsługę prawną firmy w Poznaniu i innych miastach Polski jest w stanie dostosować charakter współpracy do preferencji i możliwości klienta. Może ona przybrać formę współpracy stałej (w formie abonamentu), czy też jednorazowej usługi dotyczącej konkretnych zagadnień. Klient może także wybrać najbardziej odpowiadającą mu formę kontaktu z prawnikami – telefoniczną, mailową, czy też bezpośrednią, w siedzibie kancelarii w Poznaniu. Szeroki wachlarz usług oferowanych przez kancelarię LexForm dotyczy każdej dziedziny prawa regulującej działalność przedsiębiorstwa – m.in. prawa gospodarczego, prawa spółek i umów, prawa własności intelektualnej bądź prawa administracyjnego. Bez znaczenia, czy mowa o jednoosobowej działalności gospodarczej, niewielkiej firmie rodzinnej, czy też międzynarodowej korporacji. Szczegóły oferty dotyczącej obsługi prawnej firm znajdziesz na stronie https://lexform.pl/obsluga-prawna-firm/.

Warto zaznaczyć, że adwokaci reprezentujący Grupę LexForm świadczą również profesjonalne usługi prawne z zakresu prawa kościelnego i prawa wyznaniowego w ramach Kancelarii Kanonicznej i portalu Adwokatkościelny.pl. Doradztwo prawne, procesy dotyczące stwierdzenia nieważności małżeństwa (tzw. rozwody kościelne), obsługa formalna parafii, diecezji i zakonów, tworzenie różnego rodzaju dokumentów o charakterze prawnych czy zarządzanie majątkiem kościelnym – we wszystkich tych kwestiach wsparcie formalno-prawne może zapewnić adwokat kościelny, czyli biegły łączący znajomość norm z zakresu prawa kanonicznego z pogłębioną wiedzą z obszaru prawa świeckiego.

Przemyślane kroki – w życiu i biznesie

Choć może zabrzmieć to jak wytarty slogan – od prawa w życiu prywatnym i zawodowym nie sposób uciec. Nie należy się go jednak obawiać! Wszak istnieje ono dla naszego wspólnego dobra i ułatwia niezliczoną ilość spraw. Pamiętajmy jednak, że w biznesie każdy krok prawny może mieć olbrzymie znaczenie dla powodzenia firmy. Zaufana kancelaria pomoże przedsiębiorcy podjąć te właściwe, przybliżając go do upragnionego celu.

Wpisy promowane

 • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
  Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
 • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
  Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry