Oceniaj pracę kierowców dzięki monitoringowi GPS

Transport samochodowy odgrywa bardzo ważną rolę w gospodarce. Istnieje wiele firm transportowych, które ciągle chcą udoskonalać swoją pracę. Jedną z szeroko poruszanych kwestii pozwalających to osiągnąć jest monitoring GPS.

Transport samochodowy odgrywa bardzo ważną rolę w gospodarce. Istnieje wiele firm transportowych, które ciągle chcą udoskonalać swoją pracę. Jedną z szeroko poruszanych kwestii pozwalających to osiągnąć jest monitoring GPS.

Dlaczego warto korzystać z monitoringu GPS?

Oceniaj pracę kierowców dzięki monitoringowi GPS 1Istnieje wiele zalet monitorowania pracy kierowców za pomocą nawigacji. Główną z nich jest oczywiście oszczędność. System GPS do samochodu pozwala zaoszczędzić paliwo, daje większą kontrolę nieuzasadnionego użycia samochodu służbowego. Dzięki temu pracodawcy są w stanie rozliczać pracowników w chwili, gdy na przykład używają aut do celów prywatnych. Monitoring naczep pozwala na zwiększenie wydajności oraz produktywności transportu. Jest to rozwiązanie pozwalające osiągnąć jak największą kontrolę i ocenienie średnich osiąganych prędkości pojazdu nawet ze znacznych odległości.

System GPS do samochodu w praktyce

Pozostaje pytanie, czy właściciele firm poradzą sobie z obsługą systemu. Okazuje się, że jest to technologia prosta i przemyślana. Głównym narzędziem pracy przy monitoringu GPS jest komputer. W większości przypadków nie ma konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania – wystarczy dostęp do Internetu. W każdej chwili upoważnieni mogą aktualizować dane i czerpać interesujące ich informacje. Pobierane są za pomocą urządzenia GPS. Przy monitoringu naczep i pojazdów w bezpiecznym miejscu przyczepia się je, by nadawało sygnał. Jest ono hermetycznie zamknięte, posiada własne zasilanie, wiele z nich jest zintegrowanych z chłodniami. Dzięki temu użytkownik może kontrolować również na przykład czy żywność jest przewożona w odpowiedniej temperaturze.

Efekty wykorzystania monitoringu GPS

Zarówno monitoring GPS, jak i monitoring naczep mają potwierdzą skuteczność jeśli chodzi o oszczędność. Koszty utrzymania pojazdów spadają o 30 procent, a zużycie paliwa średnio o 15 procent. System GPS do samochodu powoduje zwiększenie wydajności pracy kierowcy nawet o 45 procent, w tym terminy zostają dotrzymane z większym prawdopodobieństwem wynoszącym 20 procent.

Artykuł przygotował producent system do monitoringu GPS – Navifleet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry