Odnawialny limit w koncie firmowym – jak go uzyskać?

Prowadząc działalność gospodarczą na własną rękę, niemal zawsze musimy być przygotowani na dodatkowe koszty, które będziemy musieli ponieść.

Co miesiąc musimy opłacać składki ZUS, płacić podatki i opłatę miesięczną za księgowość. A nie wszyscy kontrahenci są skłonni do tego, by spłacać terminowo swoje zobowiązania, co może oczywiście zaburzyć płynność finansową małej firmy.

Na szczęście istnieją rozwiązania, dzięki którym możemy działać w pełni bezpiecznie i mieć dostęp do dodatkowych środków finansowych, niemal o każdej porze dnia i nocy. Poczucie takiego bezpieczeństwa wśród wielu firm dają najczęściej limity odnawialne w rachunku firmowym – https://www.banki24.com.pl/kredyt-dla-firm-rachunku-biezacym/. W jaki sposób działa takie rozwiązanie?

Odnawialny limit w koncie firmowym – jak go uzyskać? 1

Dodatkowy limit w koncie firmowym

Limit odnawialny w koncie firmowym najłatwiej będzie porównać do tradycyjnego debetu w rachunku osobistym. Bank, za określoną opłatę roczną przyznaje nam dostęp do dodatkowych środków finansowych, z których możemy korzystać, gdy tylko będziemy mieli taką potrzebę. Możemy więc korzystać z pieniędzy udostępnionych nam przez bank, ale nie musimy. Dodatkową prowizję (poza opłatą roczną), ponosimy wówczas, gdy nasze saldo osiągnie wartość ujemną. Dodatkową prowizję płacimy wyłącznie wtedy, gdy korzystamy ze środków udostępnionych w ramach limitu.

Tak samo działa debet w koncie osobistym i niemal identycznie działa również odnawialny limit w koncie firmowym.

Od czego uzależniona jest wysokość limitu w koncie?

Każda firma starająca się o uzyskanie limitu odnawialnego musi legitymować się określonymi przychodami, wpływającymi na rachunek firmowy. Na tej podstawie, bank może ocenić, jak wysoką kwotę limitu może nam przydzielić. Najczęściej jest to po prostu wielokrotność miesięcznego dochodu osoby prowadzącej działalność gospodarczą.

W bardzo prostych słowach wyjaśnia to Karol Jaszewski, przedstawiciel portalu Banki24.

Jeśli nasz realny dochód miesięczny wynosi 5000 zł, to bank będzie mógł nam przyznać limit w koncie, w wysokości od 15 000 do 25 000 zł. Jest to bardzo często uzależnione od banku, w którym składamy wniosek o udostępnienie nam takiego limitu. Jeśli jednak nasz dochód miesięczny jest większy, tym mamy większe szanse na to, że uda nam się go jeszcze bardziej podwyższyć.

Dużym udogodnieniem takiego rozwiązania jest to, że gdy taki limit odnawialny zostanie nam już przyznany, to będziemy mogli korzystać z tego rozwiązania przez cały czas. Limit w koncie firmowym odnowi się automatycznie, po upływie 12 miesięcy. Pod warunkiem, że będziemy przestrzegać warunków umowy, którą podpisaliśmy z bankiem. W przypadku odnowienia limitu, warunek który powinniśmy spełnić, jest praktycznie tylko jeden. Chodzi o to, by na naszym koncie firmowym pojawiały się stałe miesięczne wpływy w określonej wysokości. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na to, że bank automatycznie odnowi nam limit w koncie. A co więcej, nie będziemy musieli przedstawiać żadnych aktualnych dokumentów finansowych. Jest to więc znacznie bardziej wygodne rozwiązanie niż tradycyjny kredyt firmowy.

Gdzie możemy założyć odnawialny limit w rachunku firmowym

Większość banków posiada w swojej ofercie konta firmowe z limitem odnawialnym. Jednak nie każdy bank umożliwia jego otwarcie wraz z uruchomieniem konta firmowego. Chyba że posiadamy już odpowiednią zdolność oraz historię kredytową, a konto firmowe przenosimy z innego banku. Wówczas najczęściej do uruchomienia takiego limitu konieczne jest przedstawienia rozliczenia podatkowego PIT za rok ubiegły oraz aktualnych dokumentów finansowych np. wyciąg z KpiR, jak również informacje o niezaleganiu ze składkami do ZUS i podatkami do US.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Automatyzacja testowania - prawdy i mity
13.05.2021 - 14.05.2021
e-Commerce Polska awards
14.05.2021
Lubelskie Dni Informatyki
29.05.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry