Odzież firmowa do biura – na jakie ubrania postawić?

Polskie przepisy nakładają na pracodawcę szereg obowiązków wobec pracowników. Należy do nich dostarczenie odzieży roboczej na stanowiska, na których prywatne ubrania pracowników mogą ulec zniszczeniu lub zabrudzeniu. I choć w przypadku pracowników biurowych takiego obowiązku nie ma, nic nie stoi na przeszkodzie, by również im sprawić firmową odzież. Trzeba tylko odpowiednio ją dobrać.

Odzież firmowa do biura - na jakie ubrania postawić? 1

Dlaczego warto zdecydować się na ubrania firmowe dla pracowników biurowych?

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto postawić na ubrania firmowe również dla pracowników biurowych, jest pozytywny wpływ takiej odzieży na wizerunek przedsiębiorstwa. Ma to duże znaczenie w biurach, w których często organizuje się spotkania z klientami.

Dzięki odzieży firmowej pracodawca ma pewność, że jego podwładni będą odpowiednio ubrani – schludnie i elegancko. To będzie pozytywnie wpływać na pierwsze wrażenia klienta. Firmowe ubrania z nadrukiem pomagają także kreować wizerunek profesjonalisty i specjalisty.

Dedykowany strój dla pracowników biurowych pomoże także budować tożsamość firmy. A wśród samej załogi – przywiązanie do przedsiębiorstwa. Może także poprawić atmosferę w biurze i zakończyć komentarze na temat strojów koleżanek i kolegów. Więcej o znakowanej odzieży dla pracowników dowiesz się na https://odziezbiznesowa.pl/moda-biznesowa/odziez-z-nadrukiem.

Odzież firmowa do biura – przede wszystkim koszule

W większości biur obowiązuje elegancki dress code. W takiej sytuacji sprawdzonym i uniwersalnym rozwiązaniem koszule. Warto zdecydować się na osobne modele dla kobiet i mężczyzn.

Zwykle najlepiej sprawdzają się koszule o lekko dopasowanym kroju. Jeśli jednak w biurze pracują osoby o niestandardowych wymiarach, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będą koszule o prostym kroju.

Za najbardziej eleganckie uważa się białe koszule. Ten kolor wprowadza bardzo formalną atmosferę, dlatego ciekawym rozwiązaniem będą też koszule błękitne, ewentualnie utrzymane w kolorach, z którymi kojarzy się przedsiębiorstwo.

O profesjonalny wizerunek firmy zadba również odzież z nadrukiem. Na koszuli powinno znaleźć się firmowe logo. Najlepiej w dyskretnym miejscu, ale jednak musi być dostrzegalne. Sprawdzi się więc haftowane logo na kołnierzu bądź mankiecie koszuli.

Firmowe ubrania dla biur bez dress code’u

Jeśli w biurze panuje luźniejsza atmosfera, ubrania firmowe służą przede wszystkim budowaniu pozytywnej atmosfery. Wtedy wybór odzieży jest zdecydowanie większy. Pracownikom można wówczas przekazać koszulki polo, T-shirty, a nawet bluzy firmowe.

Warto skompletować cały strój, by dać pracownikom wybór. Niektórzy mimo wszystko najlepiej czują się w koszuli. Nie wolno jednak zapominać o znakowaniu odzieży. Oprócz haftu można postawić na naszywki lub druk cyfrowy, który pozwala odwzorować na ubraniach nawet bardzo szczegółowe logo.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry