Opakowania – istotne w sprzedaży

Opakowanie jest Twoją wizytówką. A ściślej – najczęściej Twojej firmy. To właśnie z opakowaniem klient zetknie się w pierwszej kolejności i już od momentu jego otrzymania zacznie wyrabiać sobie świadomie lub też podświadomie pewną opinię o nas jako usługodawcy. Opinia ta może być różna zależnie od tego, w jaki sposób dostarczymy mu zapakowany przedmiot, czy pudełko będzie w dobrym stanie, a jego zawartość nieuszkodzona, czy będzie czyste, a w końcu – czy będzie również oryginalne. Od tych wszystkich czynników zależy efekt pierwszego wrażenia.

Opakowania – istotne w sprzedaży 1

Opakowanie – przede wszystkim bezpieczeństwo

            Bez wątpienia pierwszą i najważniejszą cechą opakowania powinna być wytrzymałość. To dzięki niej pakując do niego przedmiot do wysyłki będziemy spali znacznie spokojniej i nie martwili się o stan, w jakim zamówiony przedmiot dotrze do klienta docelowego. Aby przedmiot został odpowiednio zabezpieczony należy zadbać o to, by przede wszystkim pudełko było rozmiarem dopasowane do jego wymiarów, a także o wypełnienie pozostałych przestrzeni w sprytny sposób tworzywami lun materiałami do tego celu przeznaczonymi. Tylko takim sposobem będziemy mogli mieć pewność, że zabezpieczenie spełni swoją rolę. Musimy być przygotowani chociażby na to, że firma kurierska w trakcie transportu naszych przedmiotów nie będzie się z nimi dobrze obchodziła.

Opakowania dla gastronomii – prostota wykonania i zabezpieczenie jedzenia

Opakowania dla gastronomii powinny być przede wszystkim dostosowane do rodzaju przechowywanego lub przewożonego w nich jedzenia. Muszą być wykonane w taki sposób, aby posiłek w czasie transportu nie doznał żadnych uszkodzeń i dojechał w odpowiednim stanie wizualnym. Dodatkowo w przypadku takiego typu pudełek należy również zadbać o kwestie zabezpieczenia termicznego przed warunkami panującymi na zewnątrz. Często z tego powodu stosowane są opakowania ze styropianu, który jest bezpiecznym rozwiązaniem gwarantującym zarówno odpowiednie zabezpieczenie żywności wraz z bezpieczeństwem termicznym. Niektóre opakowania powlekane są w podobnym celu również folią aluminiową.

Dobre opakowanie – zamów w hurtowni

            Jeżeli prowadzimy biznes związany z wysyłką lub też własny lokal gastronomiczny, potrzebować będziemy olbrzymich ilości opakowań każdego miesiąca. Hurtownia prowadząca sprzedaż opakowań jak lideropakowania.pl pozwala na spore oszczędności w przypadku, gdy regularnie potrzebujemy ich dużej ilości. Warto w takiej sytuacji negocjować ceny i podpisywać stałe umowy na dostawę opakowań dla naszej działalności. To pozwoli na duże korzyści względem sprzedawców detalicznych.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry