OPONEO.pl znów notuje wzrosty

Opublikowano: 29 sierpnia 2016. Kategoria: Wpisy Promowane.

Grupa OPONEO.pl z bardzo dobrymi wynikami zakończyła pierwsze półrocze tego roku i już przygotowuje się do sezonu jesienno-zimowego.

Pierwszy kwartał tego roku nie był zbyt udany dla branży oponiarskiej. Prawdziwa wiosna przyszła stosunkowo późno, przez co większość kierowców na wymianę ogumienia z zimowego na letnie zdecydowała się dopiero w kwietniu. Duża część sprzedawców odnotowała więc zyski mniejsze niż zwykle. Zrekompensowały to wyższe przychody z drugiego kwartału. Na tym tle świetnie wypadła firma OPONEO.pl, która mimo niesprzyjających warunków wypracowała w tym kwartale aż 16-procentowy wzrost przychodów i na tym nie poprzestaje.

Zysk w trudnych warunkach

/Grupa OPONEO.pl niezbyt udany dla całej branży pierwszy kwartał 2016 zamknęła z doskonałym wynikiem 4,6 miliona złotych zysku. Jej przychody wyniosły prawie 91 milionów PLN, co w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku oznacza wzrost aż o 16 procent. Liczba zamówień na wszystkich rynkach wzrosła z kolei o 20 procent, zaś tych realizowanych dla klientów z Polski o 23 procent. OPONEO.pl świetnie radzi sobie na rynkach zagranicznych, na których odnotowała poprawę wyników o 5 procent. Jest to wzrost tym bardziej cenny, że okres ten naznaczony był niepokojami inwestorów i niekorzystnymi wahaniami kursu funta do euro.

Drugi kwartał równie udany

Drugi kwartał okazał się dla OPONEO.pl równie dobry, bo całe półrocze firma zakończyła z 27-procentowym wzrostem przychodów i liczbą zamówień większą aż o 29 procent w stosunku do pierwszego półrocza 2015 roku. W dużej części był to rezultat szeroko zakrojonej kampanii radiowej i telewizyjnej, która wielu klientów przekonała do bezpieczeństwa i wygody, które e-handel oponami oferuje klientom.

Przygotowania do zimy

Grupa nie spoczywa jednak na laurach i chociaż do sezonu zimowego zostaje jeszcze kilka miesięcy, już przygotowała ofertę dla kierowców, którzy chcieliby się do niego przygotować i wyposażyć w opony zimowe. Niedawno wystartowała też nowa odsłona strony, na której nie tylko możemy zamówić opony odpowiednie do naszych potrzeb, ale też znajdziemy obszerne kompendium wiedzy na ich temat i dowiemy się, co o różnych modelach sądzą inni kierowcy.

Wpisy PromowaneOPONEO.pl znów notuje wzrosty

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.