Oprocentowanie lokat w 2019 roku. Jaką lokatę wybrać dla firmy?

Masz świadomość, że trzymanie środków firmowych na nieoprocentowanym rachunku bankowym nie przynosi żadnych korzyści. Pieniądze leżą tam bezczynnie, podczas gdy mogłyby pracować na zysk. Dlatego warto wziąć pod uwagę lokatę długoterminową – produkt bankowy, który pozwala na wypracowanie wysokich odsetek.

Lokata: dlaczego długoterminowa a nie krótkoterminowa?

Oprocentowanie lokat w 2019 roku. Jaką lokatę wybrać dla firmy? 1
 

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś założył lokatę krótkoterminową. Warto jednak zwrócić uwagę na lokatę pozwalającą pomnażać zyski w długofalowej perspektywie. Dlaczego?

Lokata długoterminowa często wiąże się z wyższym oprocentowaniem, co przekłada się na możliwość wypracowania wyższych odsetek i pomnażanie kapitału znacznie szybciej. Przykładowo, Lokata Długoterminowa dla firm dostępna w ofercie Toyota Banku to aż 2,10% w skali roku. Dla porównania ta sama lokata zakładana na okres 3 miesięcy daje zaledwie 1,50% w skali roku.

Wybór lokaty firmowej – na co zwracać uwagę?

Jeżeli zależy Ci na osiągnięciu wysokich zysków na lokacie, nie decyduj się na przypadkową ofertę. Dokładnie porównaj dostępne opcje, uwzględniając kilka istotnych parametrów.

  • Oprocentowanie

Jest to główne kryterium, które wpływa bezpośrednio na wysokość możliwych do wypracowania odsetek. Im jest ono wyższe, tym lepiej.

  • Kwota depozytu

Weź pod uwagę warunki związane z minimalną i maksymalną kwotą depozytu. Niektóre banki nakładają limity – to ważna informacja, ponieważ możesz nie mieć wystarczająco wysokiego kapitału lub chcesz ulokować zbyt dużo środków.

  • Czas trwania lokaty

Lokaty długoterminowe to produkty trwające minimum 12 miesięcy. Czas trwania umowy to ważne kryterium. Szczególnie, jeśli w planach masz jakąś inwestycję lub czekasz z niecierpliwością podwyżkę stóp procentowych – zgodnie z prognozami analityków, ma do tego dojść jednak w 2020 roku.

  • Dodatkowe wymagania

Niektóre banki wymagają od przedsiębiorców spełnienia dodatkowych warunków. Chodzi m.in. o konieczność założenia rachunku firmowego. Trzeba uważać, ponieważ niektóre konta dla przedsiębiorstw wiążą się z wysokimi opłatami, co obniża zysk wypracowany na lokacie.

Warto jednak mieć świadomość, że niektóre rachunki firmowe są bezpłatne i dają dostęp do lokat długoterminowych wyróżniającym się wysokim oprocentowaniem.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry