Outsourcing księgowości – czy warto?

Księgowość wielu osobom nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Sterty papierów, wyliczenia, spotkania z urzędnikami… Właśnie to, przy zakładaniu własnego biznesu przeraża najbardziej. Od wielu lat na rynku istnieją jednak firmy, które mogą zająć się księgowością za nas. W dzisiejszym artykule pokażemy wady i zalety takiego rozwiązania.

Jak wybrać odpowiednią firmę?

Outsourcing księgowości – czy warto? 1Znaczna grupa polskich przedsiębiorców wybiera outsourcing księgowy. Najczęściej kierują się ceną i wiarygodnością danego biura. Ważny jest też dogodny kontakt. Wzajemna komunikacja stanowi podstawę udanej współpracy. Podczas podejmowania decyzji zastanówmy się jaki zakres prac zleconych nas interesuje. Czy będą to tylko rozliczenia, czy także reprezentacja przed urzędami. Sprawdźmy również ubezpieczenie danego biura rachunkowego. Każda profesjonalna instytucja powinna je posiadać. Biuro Rachunkowe Pawłowscy działa od 1997. Korzysta z oprogramowania, spełniającego wymagania Ministerstwa Finansów. Co ważne, Pawłowscy pozytywnie przechodzą wszelkiego rodzaju kontrole skarbowe. Pracownicy biura są otwarci i pomocni, zawsze służą radą. Częste szkolenia i podnoszenie kwalifikacji również pozytywnie wpływają na ich wizerunek.

Zalety outsourcingu

Po pierwsze jest to dużo tańsze rozwiązanie niż zakładanie własnego działu księgowego. Nie musimy martwić się kosztem utrzymania dodatkowego pracownika. Zlecając działania rachunkowe zewnętrznej firmie możemy skupić się na głównych celach naszej działalności, nie zastanawiać się kiedy możemy odwiedzić urząd, czy wyliczyć pensje dla zatrudnionych osób. Oszczędzamy więc nie tylko pieniądze ale także czas.

Wady outsourcingu

Największą wadą tej formy prowadzenia księgowości wydaje się być konieczność powierzenia poufnych informacji o firmie osobom trzecim. Oczywiście powinniśmy także dokładnie przeanalizować podpisywaną umowę, by nie przysporzyć sobie dodatkowych problemów.

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie biura rachunkowego, pamiętajmy by dokładnie sprawdzić wszystkie informacje na temat danej instytucji. Mimo tego, że naszą księgowość będzie prowadziła zewnętrzna firma nie bądźmy bierni. Od czasu do czasu sprawdźmy jak wyglądają poszczególne kwestie i upewnijmy się, że wszystko działa tak jak tego oczekujemy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top