Pakowarki, owijarki dla e-commerce

Według prognoz OC&C Strategy Consultants wartość rynku e-commerce w Polsce ma wkrótce przekroczyć granicę 118 miliardów złotych. Oznacza to niebywały wzrost liczby sklepów internetowych, a co za tym idzie zwiększenie poziomu konkurencyjności. Już dziś daje się zauważyć przewagę podmiotów inwestujących w rozwój infrastruktury magazynowej, w której urządzenia do pakowania odgrywają kluczową funkcję. Jaki wpływ na wydajność mają pakowarki i owijarki dla e-commerce? Na te i wiele innych pytań poszukamy odpowiedzi w poniższej publikacji.

Pakowarki, owijarki dla e-commerce 1

Świadomość klientów e-commerce a zaplecze techniczne

Z powyższego dobitnie wynika, że przyszłość kreuje zmianę w podejściu do sprzedaży internetowej. Zrozumiały to potęgi typu Allegro, Amazon, eBay itp. budując swoją przewagę właśnie na bazie skuteczności logistycznej.

Klient poddaje ocenie nie tylko sam produkt, lecz także szybkość realizacji zamówienia oraz bezpieczeństwo dostawy.

Z tych powodów inwestycja we własne struktury magazynowe sprawdza się o wiele lepiej, aniżeli sprzedaż w modelu dropshippingowym, w którym sprzedawca sprowadza się do roli komunikatora pomiędzy producentem a klientem.

Produkt, który jest odpowiednio zabezpieczony i przygotowany do wysyłki, znajdzie się u klienta w ciągu kilku dni, co z dużym stopniem prawdopodobieństwa wzbudzi u konsumenta poczucie zaufania i zadowolenia.

Różnorodność towarów oferowanych w sprzedaży e-commerce wymusza elastyczność także na producentach oraz dostawcach urządzeń pakujących. Maszyny powinny być dostosowane do nietypowych gabarytów towarów, a także różnych metod spedycji.

Powoduje to konieczność indywidualnego podejścia do wyboru optymalnych metod zabezpieczania asortymentu w danym przedsiębiorstwie.

W dalszej konsekwencji istotnym okazuje się współpraca z partnerem biznesowym gwarantującym dostęp do najwyższej klasy sprzętu oraz mającym w swojej ofercie serwis zdolny do natychmiastowej reakcji.

Dostawca bezwarunkowo powinien dysponować jak najszerszym parkiem maszyn i urządzeń. Doskonałym przykładem operatywności jest propozycja zawarta na https://pakowarka.pl/, gdzie znaleźć można urządzenia, produkowane w Europie z podzespołów koncernów między innymi Siemens, Mitsubishi, Festo, oraz SEW.

Oferta uwzględniająca potrzeby e-commerce:

 • Owijarki palet;
 • Wiązarki taśmowe pp pet;
 • Zaklejanie kartonów;
 • Formowanie kartonów;
 • Wycinanie kartonów;
 • Owijarki poziome- spiralne;
 • Transportery.

Pakowarki, owijarki dla e-commerce, przykłady zastosowań

W kontekście towarów, które wymagają specjalistycznych rozwiązań technicznych w zakresie zabezpieczenia, transportowego można wymienić wszelki asortyment przeznaczony do wykończeń wnętrz.

 • Parkiety;
 • Panele podłogowe;
 • Deski podłogowe;
 • Deski;
 • Ramy i wykończenia,

I wiele innych, które pod względem logistycznym stanowią niemałe wyzwanie dla sprzedawców, wykazując się dużymi wymiarami przy jednoczesnej słabej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Idealnym rozwiązaniem, o czym świadczą pozytywne opinie użytkowników jest w takim przypadku linia obkurczania pakietów podłużnych Embalitec Vesker 40 m/min zaprezentowana na stronie https://pakowarka.pl/embalitec-kontrakt-2/.

Nie bez znaczenia jest fakt, iż automatyczna owijarka do nakładania polietylenowej folii termokurczliwej, z tunelem obkurczającym może funkcjonować zarówno samodzielnie, jak i linii produkcyjnej. Obsługa nie wymaga absorbowania znacznych sił i środków, wszystkie etapy pakowania przebiegają automatycznie.

Wyrób z przenośnika wejściowego przechodzi przez worek foliowy utworzony przez folię formującą, a jego tylna strona jest zgrzewana za pomocą zgrzewadła.
Opakowanie jest całkowicie zamknięte z zakładką z folii na dnie. Po obkurczeniu tworzywa oraz zgrzaniu zakładki, produkt jest gotowy do transportu.

Kolejnym wyzwaniem dla sprzedawców jest zabezpieczenie bram, drzwi i okien. Tu także zastosowanie znajduje innowacja na rynku, gwarantująca szybkość i bezpieczeństwo frachtu.

Mianowicie, jest to EvoPac Volta Custom Stołowa owijarka do bram, drzwi i okien, wyposażona w stół zintegrowany z transporterem rolkowym. Pneumatyczne chwytaki zapewniają pełną stabilizację produktu w trakcie całego procesu owijania. Wysokość foliowania regulowana jest przez maszt, którego zasięg opcjonalnie może wynosić nawet 3500 mm. Nad całością czuwa fotokomórka, wykrywająca wysokość ładunku. Ze szczegółami technicznymi owijarki można zapoznać się na https://pakowarka.pl/evopac-volta-stolowa-owijarka-do-palet-2/.

Wypada jeszcze wspomnieć o maszynach przygotowujących kartony niezbędne do wysyłki partii towarów drobnych. SIAT F146 Formiarka wraz z zaklejarką kartonów cechuje się wydajnością sięgającą aż 700 pudełek na godzinę. Proces składania przebiega w pełni automatycznie. Model F146 jest łatwy w obsłudze i zbudowany zgodnie ze standardami bezpieczeństwa CE, o czym można się przekonać, zapoznając się z opisem zawartym na https://pakowarka.pl/siat-f146-formiarka-wraz-z-zaklejarka-kartonow/.

Pakowarki, owijarki dla e-commerce, gdzie kupić?

Tych kilka przykładów to tylko wycinek ogromnej palety rozwiązań technicznych, stanowiących podstawę sprawnego funkcjonowania spedycji towarów w systemie e-commerce. Należy jednak pamiętać, że tylko doświadczony dostawca, mogący pochwalić się współpracą z najlepszymi producentami maszyn i urządzeń pakujących jest w stanie zapewnić sprzęt gwarantujący sukces na tym rynku. Dostosowując wyposażenie magazynów i hal produkcyjnych do własnych potrzeb, warto skorzystać z możliwości konsultacji i doradztwa technicznego. W tym celu udostępniony został formularz kontaktowy, za którego pośrednictwem dostęp do specjalistów w tej branży jest możliwy całą dobę.

Nowoczesne systemy pakowania zrewolucjonizują Twój biznes, wystarczy wizja. Resztą zajmą się fachowcy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top