Forum Logistyki w E-Commerce

Kiedy

18.04.2018    

Gdzie

DAGO Centrum
Rondo ONZ 1, Warszawa

Organizowane po raz trzeci Forum Logistyki w E-Commerce stanie się miejscem spotkania przedstawicieli branży logistycznej i e-handlu.

18 kwietnia 2018 roku w DAGO Centrum, Rondo ONZ 1 eksperci i praktycy wymienią się doświadczeniami i opowiedzą o najnowszych rozwiązaniach, które usprawniają logistykę e-commerce, zwiększają zadowolenie klientów i stanowią klucz do osiągnięcia przez e-sklepy sukcesu zarówno na krajowym, jak i zagranicznych rynkach.

W pierwszej części kwietniowej konferencji pokazane będą aktualne trendy w polskim e-commerce w różnych branżach i ich wpływ na logistykę. Jarosław Frontczak z PMR opowie gdzie leżą granice rozwoju e-handlu. Wyniki analizy dostaw w polskim e-commerce przedstawi Marta Komar z Furgonetki. Eksperci opowiedzą o otoczeniu prawnym, m.in. o wyzwaniach związanych z dostosowaniem się e-sklepów do wymogów ustawy o prawach konsumenta. Dowiemy się także na co zwracać uwagę przy zawieraniu umów z dostawcami usług logistycznych.

W części dotyczącej praktyki logistycznej operatorzy logistyczni i firmy kurierskie zaprezentują w formie case study rozwiązania usprawniające obsługę zamówień w magazynach i dostawy do klientów oraz zarządzanie zwrotami. Zobaczymy także jak budować doświadczenia klientów oferując usługi dodające wartość (VAS-y). To wszystko z perspektywy zarówno krajowego, jak i transgranicznego e-commerce.

Nie zabranie ciekawych przypadków e-sklepów. Szymon Bujalski z Empiku podzieli się doświadczeniami z wdrażania Marketplace’u. Michał Russak pokaże jak logistyka wspiera realizację strategii omnichannel w Castoramie. O rozwiązaniach samoobsługowych wspomagających procesy sprzedaży opowie Julian Kozankiewicz z firmy Noatech.

Debata będzie okazją do dyskusji czy branża logistyczna i e-sklepy są gotowe na oczekiwania mobilnych pokoleń Y i Z. Dowiemy się m.in. jakie sposoby dostaw powinny zaoferować sklepy internetowe swoim e-klientom. Czy warto wprowadzić usługi w modelu crowdsourcingowym (tzw. „uberyzacja dostaw”)? Ponadto porozmawiamy, na przykładzie Warszawy, jak przy szybko rosnącej liczbie przesyłek, miasto i branża logistyczna mogą usprawnić dostawy w centrach miast i na osiedlach.

Konferencja będzie miejscem nie tylko poznania ciekawych przypadków i rozwiązań, lecz również spotkania i wymiany doświadczeń z menedżerami z branży e-commerce reprezentujących sklepy internetowe i sieci handlowe oraz branżę logistyczną.

Sprawdź program na www.tor-konferencje.pl.

Scroll to Top