INNO-TECH EXPO 2016

Kiedy

27.10.2016 - 28.10.2016    

Gdzie

Targi Kielce
ul. Zakładowa 1, Kielce

Wynalazki, nowoczesne projekty, zastosowanie nowych technologii  i konferencje łączące biznes z nauką będą tematami czwartej edycji Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowych Technologii INNO-TECH EXPO. Od 27 do 28 października w Targach Kielce naukowcy i przedsiębiorcy będą mieli szansę wymienić się doświadczeniem i dokonaniami.

W 2015 roku na ponad 1200 metrach kwadratowych wystawy zaprezentowało się 86 firm z sektor nowych technologii projektowanych dla różnych branży. Ponad 1100 zwiedzających w Targach Kielce szukało ciekawych i niebanalnych pomysłów jakie nurtują świat nauki.

– Usłyszeliśmy wiele pozytywnych opinii, zarówno ze strony wystawców, jak i zwiedzających biorących udział w III edycji Targów INNO-TECH EXPO. Marka tych młodych jeszcze targów rozwija się bardzo prężnie, a kolejne firmy deklarują, że jesienią pojawią się w Targach Kielce – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce. – Jaki jest nasz cel na najbliższą edycję? Trend w polskiej gospodarce to szeroko rozumiana innowacyjność. Powołanie Rady Innowacyjności, jako organu nadzorującego i motywującego do tego rozwoju, jest tego przykładem. Podążając za tym trendem w gospodarce, kieleckie wydarzenie będzie największą imprezą tego sektora w naszym kraju.

Targi INNO-TECH EXPO łączą biznes i naukę

Tegoroczne targi stawiają przed sobą trzy główne cele – stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy i doświadczenia, łączenia świata nauki i biznesu oraz promocje kreatywnego spojrzenia na rzeczywistość. Dzięki takim wydarzeniom wiele projektów, wykazujących się nowatorskim podejściem do wielu zagadnień życia codziennego, a często skrywanych w ośrodkach naukowych, ma okazję znaleźć inwestora gotowego podjąć się wyzwania jego realizacji. Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Nowych Technologii oraz Targi Kielce stają się inicjatorami spotkań, które nakierowane mają być na podjęcie współpracy w ramach wsparcia instytucjonalnego, kapitału czy kreowania innowacyjnych rozwiązań.

Organizatorzy Targów INNO-TECH EXPO prowadzą wiele rozmów z przedsiębiorcami i ośrodkami naukowymi, aby jesienią zaprezentować w Targach Kielce szerokie wachlarz ciekawych wynalazków i projektów. Na zwiedzających czekają strefy know-how (dzielenia się dobrymi i sprawdzonymi praktykami), startupów (najaktywniej rozwijających się mikroprzedsiębiorstw), strefa inspiracji, kreatywności, “sprzedaj swój pomysł” czy Internet rzeczy.  Jesienią w Targach Kielce nie tylko będzie można posłuchać ekspertów z branży, ale podzielić się również swoim pomysłem i poddać go pod ocenę specjalistów.

Świętokrzyskie Dni Informatyki w Targach Kielce

Biuro Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego rozpoczęło przygotowania do zorganizowania, przedsięwzięcia pod hasłem Świętokrzyskie Dni Informatyki, które będą towarzyszyły targom INNO-TECH EXPO.

W planowanej formule spotkania obok głównej sesji plenarnej, organizatorzy przewidują spotkania wykładowe, prezentacje oraz warsztaty. Inicjatywa skierowana jest do informatyków reprezentujących jednostki samorządu terytorialnego (JST), szkół, szpitali i innych podmiotów. Aktualnie opracowywana agenda konferencji, opiera się o pięć bloków tematycznych: e-administracja, e-zdrowie, e-edukacja, informacja przestrzenna oraz infrastruktura i bezpieczeństwo w sieci. Program Świętokrzyskich Dni Informatyki  ma na celu poszerzenie wiedzy z zakresu nowoczesnych rozwiązań i zarządzania IT.

Śledźcie nas na bieżąco na stronie Targów INNO-TECH EXPO.

Zapraszamy na INNO-TECH EXPO 2016 – 27-28 października 2016!

Scroll to Top