Konkurs na najlepszy studencki start-up Odkrycie Rynku 2015

Kiedy

02.02.2015 - 22.02.2015    

Odkrycie Rynku 2015 to ogólnopolski konkurs, który ma na celu wyróżnienie najlepszych studenckich start-upów ostatnich lat. Zwycięzcy konkursu mają szansę na zwiększenie rozpoznawalności marki w ramach współpracy z ogólnopolskimi patronami medialnymi, pomoc merytoryczną i szkoleniową ze strony partnerów konkursu oraz zdobycie finansowania aż do 500 000 zł. Zapisy trwają od 2 do 22 lutego. 

Konkurs skierowany jest do studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, którzy są w wieku do 26 roku życia i prowadzą własną działalność gospodarczą oraz:

  • potrafią przebić się na rynku, znaleźć niszę rynkową,
  • stopniowo zwiększają swoje udziały w rynku,
  • szukają nowych sposobów finansowania działalności,
  • zatrudniają osoby młode,
  • oferują usługi bądź produkty cieszące się uznaniem wśród klientów.

Konkurs dzieli się na dwa etapy. W pierwszym, jury konkursu wybierze 6 najlepszych start-upów, wyróżniających się swoją innowacyjnością oraz efektywnością. Następnie każdy z finalistów będzie musiał przygotować w ciągu dwóch tygodni krótki materiał promocyjny prezentujący działalność firmy, jej plany na przyszłość oraz korzyści wynikające z prowadzenia własnej działalności. Filmy zostaną poddane głosowaniu oraz ocenie jury. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali finałowej 10 kwietnia w Warszawie.

Jury

W jury konkursu zasiądą specjaliści branży, przedstawiciele: Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Lewiatan Business Angels, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Centrum im. Adama Smitha.

Zapisy

Zapisy trwają w dniach 2-22 lutego. Zgłoszeń do konkursu można dokonywać będąc zarówno właścicielem firmy, jak i osobą zupełnie z nią niezwiązaną. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Nagrody

Każdy uczestnik zostanie zaproszony na warsztat przeprowadzony przez Startup Academy. Trójka finalistów będzie miała niepowtarzalną okazję zaprezentowania się przed inwestorami Lewiatan Business Angels. Zwycięzcy otrzymają bilety na pełnometrażowe warsztaty od Startup Academy. Mogą też liczyć na pomoc Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości i zdobyć aż do 500 000 zł! Ale to nie wszystko! Najlepszy start-up ma szansę na zwiększenie rozpoznawalności marki poprzez publikację informacji o zwycięzcach wraz z opisem przez patronów medialnych konkursu.

Więcej informacji: www.drogowskazykariery.pl/odkrycie-rynku

Kontakt:

Ewa Chojnowska
Dyrektor ds. Konkursu
tel. 511 937 197
ewa.chojnowska@nzs.org.pl

zdjęcie 1

Przewiń do góry