Last Mile w eCommerce 2016 – forum logistyki w e-commerce

Kiedy

02.06.2016    

Gdzie

Concept 13
Bracka 9, Warszawa

Polska, obok m.in. Niemiec i Wielkiej Brytanii, jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków e-commerce w Europie. Eksperci prognozują podwojenie się wartości tego sektora w naszym kraju w ciągu 5 lat oraz kilkuprocentowy wzrost liczby sklepów internetowych w samym 2016 roku. Wraz z e-biznesem rosnąć będzie także branża logistyki na potrzeby e-commerce. Jej globalny wzrost szacowany jest na ok. 10% do roku 2020. Nic dziwnego, bowiem to właśnie sprawne korzystanie z nowoczesnych rozwiązań logistycznych, staje się obecnie jedną z kluczowych przewag konkurencyjnych w tej branży.

W Polsce jednak, jak wskazują specjaliści, wiedza na temat tych rozwiązań wciąż nie jest duża, a dotyczy to zwłaszcza mniejszych podmiotów z sektora polskiego e-handlu. Po otwarciu europejskiego rynku sprzedaży online w ramach Digital Single Market, może to okazać się sporym problemem dla naszych przedsiębiorców zmuszonych do konkurowania z firmami z zagranicy. Aby przygotować polski e-commerce na nadchodzące wyzwania i pokazać nowe pomysły na usprawnienie logistyki dla e-biznesu, Zespół Doradców Gospodarczych TOR, firma consultingowa specjalizująca się w tematyce transportowej, przy wsparciu czołowych branżowych ekspertów organizuje konferencję dedykowaną tematowi logistyki na potrzeby tego rynku. „Last Mile w eCommerce 2016” odbędzie się 2 czerwca w Warszawie.

Będzie to pierwsze wydarzenie w Polsce tak kompleksowo pokazujące problematykę logistyki dla e-handlu. Poruszymy zarówno kwestie regulacji, które dotkną wszystkich graczy na rynku e-commerce jak i pokażemy sposoby na praktyczne usprawnienie swojego e-biznesu poprzez logistykę – mówi Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Bez sprawnej logistyki nie ma szans utrzymać się dziś dłużej na rynku. E-sklepy muszą stale szukać narzędzi do usprawniania procesów logistycznych. Podczas czerwcowej konferencji pokażemy wiele ciekawych rozwiązań, m.in. w zakresie fulfilmentu czy przesyłek niestandardowych. Pokażemy także jak można szybko zwiększyć skalę działalności oraz opowiemy o zmianach jakie będą miały miejsce w logistyce e-commerce w najbliższym czasie – mówi Robert Sulich sprawujący merytoryczny nadzór nad programem wydarzenia.

Forum logistyki w handlu elektronicznym „Last Mile w eCommerce 2016” odbędzie się w czwartek 2 czerwca w Concept 13 przy ulicy Brackiej w Warszawie. Konferencja skierowana jest przede wszystkim do małych i średnich e-sklepów działających w Polsce. Szczegóły dotyczące programu i rejestracji znaleźć można na stronie wydarzenia.

Rejestracja: http://www.tor-konferencje.pl//wydarzenia/last-mile-w-ecommerce-2016-270.html#podNaglowkiem

Scroll to Top