Linux Days 2014

Data: 07.10.2014, Centrum Nauki Kopernik Warszawa

Już 7 października br. odbędzie się w Polsce doroczna konferencja SUSE poświęcona rozwiązaniom open source wykorzystywanym w biznesie. Spotkania Linux Days organizowane są od ponad pięciu lat w Stanach Zjednoczonych oraz Europie. W tym roku zaczną się w Warszawie, gdzie sesję otwierającą poprowadzi Ronald de Jong, prezes firmy SUSE w regionie EMEA.

Linux_Days_2014_green_2Motywem przewodnim tegorocznych spotkań Linux Days jest hasło „Towards Zero Downtime: jak zapewnić nieprzerwaną pracę systemów informatycznych za pomocą rozwiązań open source”. Podczas konferencji pokazywana będzie m.in. nowa wersja systemu SUSE Linux Enterprise oznaczona numerem 12, której nowe funkcje pozwolą na istotną poprawę ciągłości działania systemów IT w środowiskach fizycznych i zwirtualizowanych.

Ponadto uczestnicy konferencji Linux Days będą mieli okazję do porozmawiania ze specjalistami odpowiedzialnymi za projekty OpenStack i ich integrację z systemami VMware, zapoznania się z nowoczesnym system plików Ceph oraz zagadnieniem migracji usług z klasycznej infrastruktury uruchomionej lokalnie w firmach do chmury.

W ramach Linux Days odbędą się pokazy technologii partnerów SUSE. Swoim doświadczeniem i opinią na temat rozwiązań open source wykorzystywanych w biznesie podzielą się przedstawiciele światowych firm: IBM, Microsoft, MariaDB oraz SEP.

Wśród tematów omawianych przez SUSE w programie konferencji znalazły się m.in.:

  • Przedpremierowy pokaz możliwości nowej wersji SUSE Linux Enterprise Server 12,
  • Open vSwitch i Docker – nowe podejście do zarządzania wirtualną siecią i aplikacjami w kontenerach,
  • Budowa otwartych chmur na bazie OpenStack: pokaz SUSE Cloud 4 i integracji z VMware; Ceph jako nowoczesny system plików dla SUSE Cloud,
  • Jak projektować aplikacje dla chmury i jak migrować usługi z klasycznej infrastruktury do chmury,
  • Utwardzanie systemów Linux, analiza logów i nadzór na kontami root.

Konferencja Linux Days jest bezpłatna, skierowana do osób zawodowo zajmujących się tematyką IT i zainteresowanych systemami open source. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie

www.linuxexpertdays.plPrzewiń do góry