Lubelskie Dni Informatyki

Kiedy

22.04.2015    

Gdzie

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny
ul. Dobrzańskiego 3, Lublin

Lubelski sektor IT ponownie pokaże swój potencjał 22 kwietnia 2015 roku. Tego dnia po raz kolejny odbędą się Lubelskie Dni Informatyki – największa bezpłatna konferencja ICT na wschodnim brzegu Wisły organizowana przez grupę KUL.NET oraz Koło Naukowe Informatyków z Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Wydarzenie będzie odbywać się według stałego schematu, jednak i tym razem zostanie wzbogacone o liczne nowości. Podczas tegorocznej, ósmej już edycji, specjaliści związani z szeroko pojętą informatyką nie tylko podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą, ale także umożliwią im praktyczne przetestowanie swoich umiejętności.

ldi_blackW tegorocznym programie przewidziano wykłady m.in. wybitnych specjalistów od otwartego oprogramowania (open source), czy popularnych obecnie języków programowania. Nie zabraknie także czegoś dla prawdziwych geeków – na gości konferencji będą czekali pasjonaci robotyki i mechatroniki, którzy zaprezentują drony i drukarki 3D. Poruszanymi zagadnieniami będą również m.in. technologie mobilne, sztuczna inteligencja oraz zarządzanie projektami (Agile, Scrum). Swoją wiedzą podzielą się także specjaliści od bezpieczeństwa w IT oraz testów penetracyjnych i automatycznych.

Organizatorzy LDI zapewniają, że i tym razem nie zabraknie części praktycznej. Oprócz wykładów na Auli Głównej, goście będą mogli uczestniczyć w zajęciach w Sali Warsztatowej oraz Sali Rozwoju, w których do dalszej pracy i przekraczania swoich granic motywować będą starannie dobrani trenerzy.

Oprócz części merytorycznej, na gości konferencji będzie czekać specjalnie przygotowana Strefa Rozrywki. Wydarzenie to jest znakomitą okazją dla zainteresowanych obecnymi trendami technologicznymi do zaznajomienia się między innymi z Oculus Rift, drukiem 3D oraz budową i możliwościami dronów. Dla uczestników przygotowano także liczne konkursy z nagrodami. To jednak tylko część z atrakcji, które czekają na gości.

Podobnie jak w zeszłym roku, gospodarzem oraz współorganizatorem wydarzenia jest Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.

Nie wybraliśmy tego miejsca przypadkiem. Atmosfera, która panuje w Parku motywuje nie tylko młodych przedsiębiorców, czy środowisko akademickie. Każdy odwiedzający już po kilku minutach czuje nowe siły i chęci do działania – tak o wyborze miejsca mówią przedstawiciele grupy organizującej LDI. Jesteśmy szczęśliwi, że prezes Parku – Tomasz Małecki – jest naszym przyjacielem i na wieść o kolejnej edycji LDI od razu oddał nam komplet kluczy do Parku. 

Głównym założeniem LDI jest gromadzenie siły intelektualnej i budzenie potencjału twórczego, tkwiącego w lubelskim sektorze IT. Konferencja to wspaniała okazja do spotkania wielu nowych osób, których łączy wspólna pasja. Wśród zaproszonych gości dominują studenci, pasjonaci informatyki i nowych technologii oraz przedstawiciele branży, wśród których znajdują się często przyszli pracodawcy szukający młodych talentów.

Od lat wspieramy wydarzenia grupy KUL.NET. Udział w LDI na stałe wpisaliśmy do naszego kalendarza. Dbałość o szczegóły, pełny profesjonalizm i doskonale przygotowane zaplecze dla wystawców są wizytówką Organizatorów – mówi Magdalena Chabros-Borny, PR Manager w firmie Britenet.

Lubelskie Dni Informatyki odbędą się 22 kwietnia w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Dobrzańskiego 3 w Lublinie w ramach Dni Lubelskiej Wyżyny IT.

Zachęcamy już dziś do odwiedzania strony wydarzenia www.ldi.org.pl.

Scroll to Top