Open Source Day 2014

Kiedy

13.05.2014 - 14.05.2014    

Gdzie

Hotel Marriott
Al. Jerozolimskie 65/79, Warszawa

Event Type

W dniach 13-14 maja 2014 odbędzie się w Warszawie kolejna edycja konferencji poświęconej szeroko rozumianym zagadnieniom związanym z oprogramowaniem otwartym i jego wpływem na rozwój informatyki – Open Source Day. Tegoroczne wydarzenie po raz pierwszy będzie imprezą dwudniową. 

OSDKonferencja Open Source Day to największe w Polsce i jedno z najbardziej znanych w Europie wydarzeń poświęconych otwartemu oprogramowaniu. Spotkanie to jest doskonałą okazją do dyskusji oraz do wymiany poglądów i doświadczeń między przedstawicielami kluczowych firm działających w branży rozwiązań otwartych, a uczestnikami konferencji. Jej celem jest wspieranie idei otwartego oprogramowania oraz popularyzacja jego użycia. Organizatorami Open Source Day 2014 są firmy B2B Sp. z o.o. oraz Linux Polska Sp. z o.o. Głównym partnerem konferencji jest firma Red Hat. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki.

W programie konferencji planowany jest panel dyskusyjny nt. wpływu rozwiązań Open Source na rozwój informatyzacji z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Podczas Open Source Day 2014 odbędą się specjalistyczne wykłady poświęcone m.in. technologiom Cloud, Big Data, wirtualizacji, bazom danych SQL i NoSQL, middleware, open hardware. W czasie konferencji, wybrane w konkursie osoby będą mogły testować okulary Google’a (Google Glasses).

Otwarte oprogramowanie to takie, którego licencja pozwala na legalne i często bezpłatne użytkowanie, a także na nieograniczoną modyfikację kodu źródłowego. Rozwiązania Open Source, które jeszcze kilka lat temu były niszą, dziś stają się priorytetem w wielu instytucjach, firmach i krajach. Są powszechnie używane nie tylko w postaci oprogramowania komputerowego, przeglądarek czy klientów poczty dla indywidualnych użytkowników, ale także jako rozwiązania biznesowe, z których korzystają banki, ubezpieczyciele, firmy telekomunikacyjne i wiele innych. Na jego podstawie tworzone są m. in. wewnętrzne systemy instytucji czy platformy bankowości internetowej. Firmy decydują się na korzystanie z otwartego oprogramowania nie tylko ze względu na koszty, ale także lepsze parametry, określające większą elastyczność, wydajność, innowacyjność, bezpieczeństwo i brak uzależnienia od jednego producenta.

Konferencja Open Source Day 2014 odbędzie się w dn. 13-14 maja 2014 w hotelu Marriott w Warszawie. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować swoje uczestnictwo na stronie internetowej www.opensourceday.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Przewiń do góry