PC ma się dobrze; Intel z najlepszymi wynikami w historii

Opublikowano: 14 lipca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Pogłoski o śmierci PC wydają się przedwczesne. Takie wrażenie można odnieść po opublikowaniu wyników kwartalnych Intel’a, producenta podzespołów komputerowych. Najlepszych w historii firmy.

W drugim kwartale bieżącego roku firma osiągnęła dochód netto w wysokości 2,9 mld dolarów przy obrotach na poziomie 10,8 mld dolarów. O odpowiednio 3,3 i 2,7 mld dolarów więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Dochód z akcji wyniósł 51 centów, co oznacza zmianę z 7 centów straty jaką zanotowano w drugim kwartale 2009 roku i przekroczenie prognoz analityków, którzy spodziewali się wyniku 43 centów.

PC ma się dobrze; Intel z najlepszymi wynikami w historii 1Paul Otellini, szef Intel’a nie krył dumy z „najlepszego w 42-letniej historii firmy kwartału”.

Segmenty PC i serwerów są zdrowe a zapotrzebowanie na najlepszą technologię będzie rosnąć w możliwej do przewidzenia przyszłości – przekonywał.

W trzecim kwartale Intel spodziewa się jeszcze lepszych wyników: obrotów na poziomie 11,2 – 12 mld dolarów. Czyżby więc przyszłość PC nie rysowała się w tak czarnych barwach, a komentatorzy wskazujący na dominującą rolę urządzeń przenośnych i konsol nieco się pospieszyli?

Dawid ZarazińskiPC ma się dobrze; Intel z najlepszymi wynikami w historii

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.