PC ma się dobrze; Intel z najlepszymi wynikami w historii

Pogłoski o śmierci PC wydają się przedwczesne. Takie wrażenie można odnieść po opublikowaniu wyników kwartalnych Intel’a, producenta podzespołów komputerowych. Najlepszych w historii firmy.

W drugim kwartale bieżącego roku firma osiągnęła dochód netto w wysokości 2,9 mld dolarów przy obrotach na poziomie 10,8 mld dolarów. O odpowiednio 3,3 i 2,7 mld dolarów więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Dochód z akcji wyniósł 51 centów, co oznacza zmianę z 7 centów straty jaką zanotowano w drugim kwartale 2009 roku i przekroczenie prognoz analityków, którzy spodziewali się wyniku 43 centów.

PC ma się dobrze; Intel z najlepszymi wynikami w historii 1Paul Otellini, szef Intel’a nie krył dumy z „najlepszego w 42-letniej historii firmy kwartału”.

Segmenty PC i serwerów są zdrowe a zapotrzebowanie na najlepszą technologię będzie rosnąć w możliwej do przewidzenia przyszłości – przekonywał.

W trzecim kwartale Intel spodziewa się jeszcze lepszych wyników: obrotów na poziomie 11,2 – 12 mld dolarów. Czyżby więc przyszłość PC nie rysowała się w tak czarnych barwach, a komentatorzy wskazujący na dominującą rolę urządzeń przenośnych i konsol nieco się pospieszyli?

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry