Telewizyjna domena pocztowa od WP

Dwa wiodące w swoich kategoriach serwisy portalu Wirtualna Polska – poczta.wp.pl oraz telewizja internetowa wp.tv, łączą siły. Efektem współpracy jest udostępnienie użytkownikom usługi umożliwiającej tworzenie kont pocztowych w domenie wp.tv.

Jest to pierwsza tego typu usługa dostępna w polskiej Sieci. W ten sposób przed użytkownikami stanęła szansa rezerwacji rzadkich, bądź bardzo popularnych loginów, jak np. mistrzu@, jkowalski@, kasia@ w atrakcyjnej domenie .tv. Większość tego typu loginów od lat jest nieosiągalna w ramach naszej tradycyjnej domeny pocztowej, wp.pl. – mówi Andrzej Butkiewicz, kierownik zespołu funkcjonowania Poczty WP.

Aby założyć alias login@wp.tv, wystarczy wejść na adres poczta.wp.tv lub, posiadając już konto w Wirtualnej Polsce, dokonać rezerwacji loginu z poziomu ustawień Poczty WP. Przy czym, w ramach jednego konta można w tej chwili bezpłatnie zastrzec 2 aliasy w domenie wp.tv.

Od pewnego czasu pracujemy nad mechanizmem personalizacji naszych serwisów wideo. Umożliwi on, po zalogowaniu się do platformy telewizji internetowej, targetowanie kontentu wideo pod kątem indywidualnych preferencji użytkownika. Co za tym idzie, internauci zobaczą audycje dopasowane do ich gustów. Poczta w domenie @wp.tv jest pierwszym etapem wdrażania tej funkcjonalności i docelowo będzie pełniła funkcje loginu platformy WP.tv. – mówi Łukasz Skalik z WP, kierownik obszaru serwisów telewizyjnych.

W przyszłości dla internautów korzystających z „telewizyjnych” skrzynek pocztowych przewidziane są dodatkowe funkcjonalności, w tym możliwość aktywnego wpływania na zawartość programową platformy wp.tv, udział w konkursach, darmowy dostęp do płatnego kontentu oraz zaawansowane funkcje newslettera.

Synergia poczty z telewizją jest jednym z wielu przykładów zacieśniania współpracy między poszczególnymi obszarami portalu. Z początkiem roku wprowadziliśmy system służący do efektywnego crosslinkowania naszych serwisów, który istotnie wpłynął na pobudzenie ruchu odsłonowego. – mówi Stanisław Ulicki, Dyrektor Pionu Programowego Wirtualnej Polski.

Poczta WP jest liderem rynku usług e-mail, korzysta z niej obecnie blisko 5 milionów internautów w Polsce.

http://poczta.wp.tv
http://wp.tv
http://poczta.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry