Pierwszy taki weekend po lockdownie. Jak znaleźć dobrze płatną pracę w wakacje?

Zniesienie zdecydowanej większości obostrzeń spowodowało, że do miejscowości turystycznych wyruszyło tysiące Polaków spragnionych powrotu do normalności. Niestety, przedsiębiorcy często mają problemy ze znalezieniem rąk do pracy. Wynika to przede wszystkim z tego, że osoby, które do tej pory pracowały w gastronomii, z powodu pandemii przebranżowiły się i znalazły bardziej stabilne zatrudnienie. Tymczasem znalezienie dobrze płatnej pracy na wakacje w czasach pandemii jest naprawdę bardzo łatwe.

Pierwszy taki weekend po lockdownie. Jak znaleźć dobrze płatną pracę w wakacje? 1

Pierwszy taki weekend po lockdownie. Tłumy w turystycznych miejscowościach

Od 28 maja 2021 roku została zniesiona zdecydowana większość obostrzeń pandemicznych. Od tej pory działają restauracje i inne lokale a także zlikwidowano obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. W pierwszy, czerwcowy weekend w nadmorskich i górskich miejscowościach były prawdziwe tłumy. Polacy tak chętnie postawili na urlop w kraju, ponieważ byli spragnieni powrotu do normalności.

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą sklepiki w turystycznych miejscowościach, podkreślają, że ruch w interesie jest spory – praktycznie taki sam jak przed rokiem. Niestety, niejednokrotnie mają oni ogromne trudności ze znalezieniem rąk do pracy. Brak pracowników znacząco utrudnia prowadzenie biznesu oraz przyczynia się do generowania wyższych kosztów. Zdesperowani pracodawcy, którzy potrzebują pracowników, często decydują się na podwyższenie oferowanych stawek. Niektórzy restauratorzy wskazują, że z powodu problemów kadrowych byli zmuszeni podnieść stawki nawet o 50%.

Dlaczego przedsiębiorcy mają problem ze znalezieniem pracowników w turystycznych kurortach?

Wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa oraz związana z tym niepewność. Na samym początku pandemii wielu restauratorów zwolniło zdecydowaną większość kadry. Zwolnione osoby poszukiwały wówczas nowego, bardziej stabilnego miejsca pracy (np. na aplikuj.pl).

W pierwszych miesiącach pandemii nie było wiadomo, jak długo potrwają obostrzenia. Z tego powodu pracodawcy muszą teraz poszukiwać nowych, często niedoświadczonych osób a jednocześnie zaoferować im wyższe stawki. Trzeba przyznać, że taka sytuacja jest dla pracowników wyjątkowo korzystna.

Praca wakacyjna – co warto o niej wiedzieć?

Pracodawcy chętnych do pracy w wakacje poszukują już na przełomie marca i kwietnia, ponieważ zależy im na tym, aby jak najszybciej skompletować całą kadrę. Z największą liczbą ofert mamy jednak do czynienia w okolicach czerwca, gdyż wtedy ruszają zbiory na polach a także rozpoczynają się wakacje, co powoduje wzrost zatrudnienia w restauracjach, pubach, hotelach i wielu innych miejscach.

Sezon trwa zazwyczaj do końca sierpnia. Warto wiedzieć, że zapotrzebowanie na pracowników miesiącach letnich jest tak ogromne, że nawet osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia mają szansę na zdobycie dobrze płatnej pracy.

Większy popyt na pracowników w okresie wiosenno-letnim nie wynika tylko ze zbiorów w rolnictwie czy zwiększonego zapotrzebowania z racji wakacji, ale także z tego, że sporo pracowników w tym okresie udaje się na urlopy, co wiąże się z koniecznością znalezienia zastępstwa. Jest to niewątpliwie ogromna szansa dla osób, które chciałyby sprawdzić się w pracy w biurze czy call center.
Najlepsze pomysły na pracę wakacyjną dla osób młodych

Poniżej zebraliśmy kilka najatrakcyjniejszych pomysłów na pracę dla osób młodych. Jesteśmy przekonani, że znalezienie dobrze płatnego zajęcia w poniżej omówionych branżach nie będzie trudne.

  • Praca w branży gastronomicznej. Okres letni to prawdziwe żniwa dla restauratorów, którzy poszukują kucharzy, kelnerów oraz barmanów.
  • Praca w sklepie. Czas wakacji to także wzrost zapotrzebowania na pracowników w sklepach – zarówno spożywczych, jak i elektronicznych. Zadania pracownika sklepu to obsługa klienta na kasie, wykładanie towaru czy przeprowadzanie inwentaryzacji.
  • Praca w biurze. Sezon urlopowy sprawia, że wiele firm poszukuje pracowników na zastępstwo. Jest to niebywała okazja dla osób młodych, które chciałyby zyskać cenne doświadczenie zawodowe w biurze.
  • Praca przy zbiorze warzyw i owoców. Mimo, iż praca w branży rolniczej nie należy do najłatwiejszych, to można w ten sposób zarobić naprawdę duże pieniądze. Co ważne, do jej wykonywania nie trzeba posiadać żadnych specjalnych umiejętności.
  • Praca na budowie. Letnia aura sprzyja realizacji wszelkiego rodzaju inwestycji, dlatego w tym okresie zwiększone zapotrzebowanie na pracowników obserwuje się również w branży budowlanej. Aby spróbować swoich sił jako pracownik budowy, trzeba wyróżniać się siłą fizyczną, wytrzymałością oraz odpowiedzialnością.
  • Praca w branży turystycznej. Ogromne zapotrzebowanie na pracowników zgłasza także branża turystyczna. Chętnie mogą znaleźć zatrudnienie w charakterze przewodnika, kierowcy, animatora do opieki nad dziećmi czy sprzątaczki.

Gdzie szukać najlepszych ofert pracy na wakacje?

Zdecydowanie najlepszym sposobem na poszukiwanie pracy jest skorzystanie z internetu. Bez wychodzenia z domu możemy znaleźć atrakcyjne zatrudnienie z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie. Zachęcamy, aby sprawdzić wakacyjne formy pracy na Aplikuj.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry