Piła do płytek – wybieramy sprzęt dla profesjonalistów

Piła do płytek to urządzenie pozwalające ekipom budowlanym na szybkie, komfortowe i wydajne docinanie glazury podczas prac remontowo-budowlanych. Profesjonalna piła do płytek pozwoli na wykonywanie szybkich i powtarzalnych cięć płytek ceramicznych i kamienia, zwiększając tempo i komfort realizowanych prac. W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając piłę do płytek, a także prezentujemy parę modeli najchętniej wybieranych przez polskich fachowców.

Piła do płytek – wybieramy sprzęt dla profesjonalistów 1

Istotne parametry, na które należy zwrócić uwagę, wybierając piłę do płytek

Piła do płytek powinna być dobierana na podstawie rodzaju realizowanych i planowanych prac, a także preferencji jej operatorów. Wybierając sprzęt tego typu, należy zwrócić uwagę m.in. na: parametry cięcia, moc silnika, napęd tarczy czy mobilność piły.

Parametry cięcia

Wśród parametrów cięcia najistotniejszym wymiarem jest głębokość i długość wykonywanych nacięć. To bowiem od nich uzależniona jest funkcjonalność piły do płytek. Im urządzenie zapewni głębsze i dłuższe cięcie, tym będzie w stanie sprawnie przeciąć większe i grubsze płytki oraz kamień dekoracyjny.

Moc silnika

Silnik odpowiada za efektywność i tempo cięcia płytek. Do standardowych prac glazurniczych w zupełności wystarczy piła do płytek o mocy rzędu 1-2 kW. Urządzenia o wyższej mocy pozwolą na cięcie grubszych i twardszych płytek, cegły, klinkieru czy innych elementów budowlanych.

Mobilność

Mobilna piła do płytek to nieoceniona pomoc zwłaszcza dla ekip remontowo-budowlanych. Lekka i składana konstrukcja znacząco ułatwi transport i przechowywanie piły do płytek. Do typowych rozwiązań konstrukcyjnych zwiększających mobilność tego typu urządzeń zalicza się składany blat roboczy, nóżki czy kółka transportowe.

Zasilanie

Piła do płytek to najczęściej urządzenie zasilane energią elektryczną. Wybierając piłę, należy zwrócić uwagę, czy może być zasilana z gniazdka jednofazowego. Znacząco zwiększy to jej użyteczność oraz pozwoli na eksploatację wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do gniazda trójfazowego.

Piła do płytek dla profesjonalistów – przegląd najpopularniejszych urządzeń

Piła do płytek Husqvarna TS 230 F

Piła do płytek Husqvarna TS 230 F to mobilne urządzenie z silnikiem o mocy 800 W pozwalające na cięcie na sucho oraz na mokro. Sprzęt posiada system odzyskiwania wody i pozwala na cięcie jednostronne o głębokości do 46 mm i pod kątem 45 stopni o głębokości do 37 mm.

Piła do płytek Altrad Belle Maxitile 260

Ta piła do płytek posiada silnik o mocy 650 W, który zasila głowicę tnącą poruszającą się po długiej szynie. Pozwala ona na cięcie większych pytek o długości do 650 mm i grubości do 40 mm. Prezentowany model piły umożliwia wykonywanie cięć pod dowolnym kątem.

Piła do płytek Husqvarna TS 73 R

Jest to największa piła do płytek w zestawieniu. Sprzęt posiada silnik o mocy 1000 W i umożliwia wykonywanie cięć jednostronnych o głębokości do 50 mm i długości do 730 mm. Prezentowany model pozwala również na cięcie pod kątem 50 i 90 stopni.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry