Właściciel PizzaPortal.pl pozyskuje 40 mln euro

Opublikowano: 30 sierpnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Właściciel PizzaPortal.pl, firma Delivery Hero Holding, poinformowała, że w kolejnej rundzie finansowania pozyskała 40 mln euro. Pieniądze mają być przeznaczone na jego rozwój i działania marketingowe.

40 mln euro dla Delivery Hero Holding pochodzą od spółek Kreos Capital, Kite Ventures oraz grupy już obecnych inwestorów. Pieniądze mają zostać przeznaczone na rozwój i marketing – w tym serwisu PizzaPortal.pl, którego właściciel, grupa OnlinePizza, został w tym roku sprzedany spółkce Delivery Hero Holding za około 120 mln zł. PizzaPortal.pl działa na polskim rynku od 2010 roku i skupia oferty ponad 1400 restauracji z 140 miejscowości w całym kraju.

Do końca roku planowane jest podłączenie ponad 2000 restauracji i wypuszczenie aplikacji na Androida. Na pewno znaczna część budżetu zostanie przeznaczona na działania marketingowe. Pod koniec roku planujemy m.in. kampanię w telewizji – powiedział Lech Kaniuk, dyrektor zarządzający serwisu PizzaPortal.pl.

Dawid ZarazińskiWłaściciel PizzaPortal.pl pozyskuje 40 mln euro

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.