Platforma e-learningowa w firmie – utrudnienia czy korzyści?

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, przedsiębiorstwa mają dziś wiele możliwości, których wcześniej nie było. Mogą być sprawniej zarządzane, łatwiej realizować cele i zadania, efektywniej docierać do klientów – wymieniać można długo.

Platforma e-learningowa w firmie - utrudnienia czy korzyści? 1

Należy także podkreślić, że wiele dostępnych w tym momencie narzędzi doskonale sprawdza się także jako sposób na poprawę wewnętrznej organizacji w ramach firmy. Są z tym związane procesy, które teraz można znacznie uprościć. Firmowa platforma LMS, czyli edukacyjna platforma e-learning wdrożona w ramach podmiotu to jeden z ciekawych i ważnych przykładów.

Bazując na takim narzędziu, można wdrażać nowo zatrudnione osoby do swoich obowiązków, zapoznawać je z panującymi zasadami i edukować w istotnych zakresach. To samo tyczy się zresztą pracowników z dłuższym stażem. Nieustannie pojawiają się innowacje, nowa wiedza – wszystko to powinno docierać do ludzi w przystępnej formie. Zaawansowana platforma e-learningowa może być naprawdę użytecznym medium do przekazywania wiedzy w firmie. Praktyka pokazuje, że na inicjowanie takich systemów decyduje się rosnące grono firm. Branża nie ma tu znaczenia.

Teraz onboarding pracowników to już nie kłopot

Generalnie rzecz biorąc, organizowanie wszelkich sesji szkoleniowych czy kursów wewnętrznych dla zatrudnionych w firmach od zawsze było problematyczne. Wymagało wygospodarowania czasu, miejsca, pojawienia się określonych osób na zajęciach. Logistycznie stwarza to komplikacje. Czy w XXI wieku jesteśmy w stanie ich uniknąć? Okazuje się, że tak. Projektowanie i tworzenie szkoleń pracowniczych można odbywać de facto online z wykorzystaniem platform e-learningowych, takich jak Kogidu. Produkt od WeCreo uchodzi za jedno z najlepszych narzędzi tego rodzaju.

Opierając się na tego typu oprogramowaniu, firmy są w stanie na bieżąco docierać z istotnymi wiadomościami do zatrudnionych na stałe, ale także stażystów czy praktykantów. Tak naprawdę nie ma w tym aspekcie ograniczeń. Osoby odpowiedzialne za zarządzanie procesem edukacji w przedsiębiorstwie mogą udostępniać dowolne materiały. Ludzie uzyskują do nich swobodny dostęp i mogą przyswajać informacje w dogodnym dla siebie czasie. Bez presji, bez wysiłku po stronie pracodawców.

Nauka procedur w firmie może wyglądać inaczej

Tak naprawdę wszystkie nowocześnie zarządzane przedsiębiorstwa, które mają konkretne rynkowe ambicje, dążą do wypracowania własnych ram działania. Niektóre z nich są dość sztywne i zyskują charakter proceduralny. Pracownik powinien znać zasady, jakie obowiązują w miejscu pracy. Nowy poznaje je „od zera”, mający większe doświadczenie musi dowiedzieć się o tych zupełnie nowych. Sięgnięcie do e-learningu staje się naturalnym posunięciem.

Menadżerowie odpowiedzialni za funkcjonowanie przedsiębiorstwa na różnych odcinkach muszą dokonać rozsądnej kalkulacji. Wdrażanie takiego rozwiązania jak Kogidu, platforma e-learningowa dla firm, przebiega sprawnie z uwagi na dużą elastyczność elektronicznych platform. Nie mają one materialnego charakteru, więc zostają po prostu wkomponowane w zastane środowisko IT. Tą prostą drogą e-learning dla firm staje się kolejnym elementem poprawiającym efektywność.

Wpisy promowane

Wydarzenia

19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top