Jak pogodzić pracę stałą z dodatkowymi zleceniami?

Dodatkowe zlecenia są atrakcyjną opcją, ponieważ pozwalają zasilić domowy budżet. Na takie rozwiązanie decydują się najczęściej osoby, które mają do spłaty zobowiązania finansowe, a także chcące podreperować swój domowy budżet. Niekiedy jednak pogodzenie pracy stałej z dorywczą jest bardzo trudne i wymaga samozaparcia, dobrej organizacji, a także poświęcenia swojego czasu prywatnego.

Dla większości osób priorytetem jest nawiązanie stosunku z pracodawcą w oparciu o umowę o pracę. Takie rozwiązanie jest korzystne dla obu stron – zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy. Wiążą się z nim duże przywileje w tym m.in. prawo do urlopu wypoczynkowego i zdrowotnego.

Praca dorywcza – jak ją znaleźć?

Jak pogodzić pracę stałą z dodatkowymi zleceniami? 1Podstawowym aspektem w szukaniu pracy dorywczej jest zdefiniowanie swojego celu – jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ pozwala ona znacznie skrócić czas przeznaczany na przeglądanie ofert pracy dodatkowej. Tego typu zajęcia można szukać w gazetach ogłoszeniowych, a także na wyspecjalizowanych w tym zakresie stronach internetowych, np. Randstad.pl. Zaletą szukania pracy dorywczej na tego typu portalach jest możliwość dokładnego sprofilowania swoich poszukiwań. Można wybrać nie tylko rodzaj pracy, ale również interesującą nas branżę i preferowany typ umowy. Ponadto przy poszukiwaniu pracy dodatkowej warto również zwrócić uwagę na możliwość dopasowania grafiku do swojego stałego zajęcia. Wśród najczęstszych ofert takiej pracy można wymienić, m.in. prace magazynowe oraz drobne prace biurowe.

Organizacja czasu

Osoby, które chcą pogodzić pracę stałą z dodatkowymi zleceniami, powinny w pierwszej kolejności nauczyć się dobrze dysponować swoim wolnym czasem. Przy pracy w pełnym wymiarze godzin (na cały etat) dodatkowe zlecenia po godzinach mogą stanowić zbyt duże obciążenie dla organizmu. W takim wypadku poleca się podjąć weekendową pracę dorywczą. Znacznie łatwiej jest pogodzić zajęcie w niepełnym wymiarze godzin z dodatkowymi zleceniami. Osobom, które szukają pracy dorywczej w szczególności poleca się pracę zdalną. Ta opcja jest szczególnie popularna w przypadku takich zawodów, jak: grafik, programista czy copywriter.

Kiedy warto zdecydować się na pracę dorywczą?

Praca dodatkowa jest szczególnie atrakcyjną opcją dla osób, które chcą podreperować swój domowy budżet, spłacić zobowiązania finansowe (np. kredyt hipoteczny), a także zgromadzić oszczędności. Przy czym warto pamiętać, że podjęcie takiej pracy jest związane z koniecznością chociażby tylko częściowej rezygnacji z życia prywatnego, w tym przede wszystkim wypoczynku. W takiej sytuacji bardzo łatwo jest popaść w pracoholizm, co w dłuższej perspektywie może odbić się negatywnie zarówno na zdrowiu, jak i relacjach z najbliższymi.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top