Polacy chętnie leasingują nowe samochody przez internet

Leasing to nowoczesna i wyjątkowo wygodna forma finansowania nowych samochodów. Zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni chętnie decydują się na finansowanie nowych aut w leasing ze względu na liczne korzyści finansowe, optymalizację podatkową oraz zalety użytkowe.

Polacy chętnie leasingują nowe samochody przez internet 1

Coraz więcej nowych aut na polskich ulicach

Polacy w końcu mogą pozwolić sobie na nowe samochody z salonów. Powodów tego stanu rzeczy jest kilka, a wśród głównych należy wymienić m.in. rosnące wynagrodzenia oraz coraz korzystniejsze metody zewnętrznego finansowania pojazdów.

W dwóch pierwszych kwartałach 2017 roku w Polsce zarejestrowano 246 947 samochodów osobowych i lekkich dostawczych. W 2019 roku liczba zarejestrowanych aut wyniosła już 555 609, co stanowiło wzrost o 4,4 proc. względem roku 2018.

Według danych statystycznych opublikowanych przez Polski Związek Leasingu co roku liczba rejestrowanych nowych aut zwiększa się o niemal 10%. Prawie ¾ udziału w rynku stanowią nowe auta rejestrowane przez przedsiębiorstwa (74,1%). Klienci indywidualni rejestrują zaledwie 25,9% nowych samochodów.

Polacy nie wyobrażają sobie życia bez samochodu i ze względu na atrakcyjne i elastyczne formy finansowania, a także rosnące wynagrodzenia, chętnie wybieramy korzystny i wygodny wynajem długoterminowy lub leasing samochodu osobowego.

Według raportu Santander Consumer Bank „Polaków portfel własny: w drodze” najwięcej samochodów na polskich drogach ma od 10 do 14 lat, a już co siódmy kierowca planuje zakup nowego auta. I choć częściej kupujemy nowe samochody, to rzadko decydujemy się na ich finansowanie za gotówkę.

O wiele częściej zarówno firmy, jak i klienci indywidualni decydują się na korzystny leasing operacyjny lub finansowy albo na nowoczesne finansowanie za pośrednictwem wynajmu długoterminowego. Ta forma finansowania pozwala na wygodne korzystanie z samochodu bez konieczności martwienia się o jego rejestrację, ubezpieczenie czy wymianę opon na przełomie sezonu letniego i zimowego.

Jak finansujemy nowe auta? Coraz częściej online

Wśród najczęściej kupowanych nowych samochodów wymienia się marki: Skoda, Toyota, Volkswagen, Ford, Opel oraz Renault. Według badania Santander Consumer Banku aż 22% konsumentów decyduje się na leasing samochodu. Ta forma finansowania jest najpopularniejsza przede wszystkim wśród grupy respondentów badania, którzy zadeklarowali dochody przekraczające 5 tys. zł brutto miesięcznie.

Obecnie w dobie pandemii znacząco spadła liczba odwiedzin klientów w salonach samochodowych oraz w placówkach firm oferujących leasing. Znacząco wzrosło natomiast zainteresowanie leasingiem online wprowadzonym na polski rynek przez firmę Carsmile. Dzięki leasingowi online możliwe jest sprawne wykonanie wszelkich formalności przez internet – łącznie ze sporządzeniem umowy i potwierdzeniem zdolności kredytowej przez autorski algorytm polskiego startupu. Firma obsługuje klientów całkowicie zdalnie, a nabyte samochody dostarcza wprost pod dom.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry