Polacy chętnie leasingują nowe samochody przez internet

Leasing to nowoczesna i wyjątkowo wygodna forma finansowania nowych samochodów. Zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni chętnie decydują się na finansowanie nowych aut w leasing ze względu na liczne korzyści finansowe, optymalizację podatkową oraz zalety użytkowe.

Polacy chętnie leasingują nowe samochody przez internet 1

Coraz więcej nowych aut na polskich ulicach

Polacy w końcu mogą pozwolić sobie na nowe samochody z salonów. Powodów tego stanu rzeczy jest kilka, a wśród głównych należy wymienić m.in. rosnące wynagrodzenia oraz coraz korzystniejsze metody zewnętrznego finansowania pojazdów.

W dwóch pierwszych kwartałach 2017 roku w Polsce zarejestrowano 246 947 samochodów osobowych i lekkich dostawczych. W 2019 roku liczba zarejestrowanych aut wyniosła już 555 609, co stanowiło wzrost o 4,4 proc. względem roku 2018.

Według danych statystycznych opublikowanych przez Polski Związek Leasingu co roku liczba rejestrowanych nowych aut zwiększa się o niemal 10%. Prawie ¾ udziału w rynku stanowią nowe auta rejestrowane przez przedsiębiorstwa (74,1%). Klienci indywidualni rejestrują zaledwie 25,9% nowych samochodów.

Polacy nie wyobrażają sobie życia bez samochodu i ze względu na atrakcyjne i elastyczne formy finansowania, a także rosnące wynagrodzenia, chętnie wybieramy korzystny i wygodny wynajem długoterminowy lub leasing samochodu osobowego.

Według raportu Santander Consumer Bank „Polaków portfel własny: w drodze” najwięcej samochodów na polskich drogach ma od 10 do 14 lat, a już co siódmy kierowca planuje zakup nowego auta. I choć częściej kupujemy nowe samochody, to rzadko decydujemy się na ich finansowanie za gotówkę.

O wiele częściej zarówno firmy, jak i klienci indywidualni decydują się na korzystny leasing operacyjny lub finansowy albo na nowoczesne finansowanie za pośrednictwem wynajmu długoterminowego. Ta forma finansowania pozwala na wygodne korzystanie z samochodu bez konieczności martwienia się o jego rejestrację, ubezpieczenie czy wymianę opon na przełomie sezonu letniego i zimowego.

Jak finansujemy nowe auta? Coraz częściej online

Wśród najczęściej kupowanych nowych samochodów wymienia się marki: Skoda, Toyota, Volkswagen, Ford, Opel oraz Renault. Według badania Santander Consumer Banku aż 22% konsumentów decyduje się na leasing samochodu. Ta forma finansowania jest najpopularniejsza przede wszystkim wśród grupy respondentów badania, którzy zadeklarowali dochody przekraczające 5 tys. zł brutto miesięcznie.

Obecnie w dobie pandemii znacząco spadła liczba odwiedzin klientów w salonach samochodowych oraz w placówkach firm oferujących leasing. Znacząco wzrosło natomiast zainteresowanie leasingiem online wprowadzonym na polski rynek przez firmę Carsmile. Dzięki leasingowi online możliwe jest sprawne wykonanie wszelkich formalności przez internet – łącznie ze sporządzeniem umowy i potwierdzeniem zdolności kredytowej przez autorski algorytm polskiego startupu. Firma obsługuje klientów całkowicie zdalnie, a nabyte samochody dostarcza wprost pod dom.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry