Postanowienie noworoczne – zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze!

Wraz z nadejściem nowego roku pojawił się również chłód – spadające temperatury połączone z opadami mogą oznaczać, że niektóre z dróg w Polsce są niebezpiecznie oblodzone. Warunki te sprzyjają powstawaniu wypadków drogowych, choć nie znaczy to, że jesteśmy bezpieczni nawet gdy wróci wiosna – w samym pierwszym półroczu roku 2019 na drogach miało miejsce 13276 wypadków, jak donosi biuletyn Komendy Głównej Policji. Dlatego też warto jest dmuchać na zimne i ochronić się przed konsekwencjami tego rodzaju kraks, takich jak niesłuszne oskarżenia które mogą doprowadzić do sytuacji, w której nie otrzymamy odszkodowania za wypadek lub gorzej – będziemy zmuszeni zapłacić za szkody, które nie są naszą winą.

Postanowienie noworoczne – zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze! 1

Najczęściej używanym urządzeniem które zapewnia naszemu autu tego rodzaju bezpieczeństwo jest kamera samochodowa, czasem zwana też wideorejestratorem lub DVR. Służy ona do nagrywania trasy naszego pojazdu, dzięki czemu w sytuacji dojścia do wypadku drogowego możemy mieć dowód własnej niewinności. Jest to jednak tylko podstawowa funkcja kamery samochodowej – nowsze modele wideorejestratorów posiadają do zaoferowania znacznie więcej, niż same nagrania wideo.

Postanowienie noworoczne – zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze! 2

Przykładem nowoczesnej kamery samochodowej jest wprowadzona niedawno na rynek Xblitz S8. Wideorejestrator ten jest niewielkim urządzeniem, które mogłoby zmieścić się w dłoni i jest po brzegi wypełniony nowoczesną technologią. Xblitz S8 nagrywa wideo w rozdzielczości 2.5K, oferując obraz ze znacznie większą ilością detali niż filmy Full HD, które są standardem dla tego typu urządzeń. Inne kamery samochodowe unikają wysokich rozdzielczości wideo z powodu dużych rozmiarów zapisywanych plików – Xblitz S8 korzysta jednak z zaawansowanego kodeku H.265, dzięki któremu nagrania są poddane lepszej kompresji bez straty na jakości. Dzięki temu, bez problemu odczytasz na nagraniu ważne informacje takie jak numery rejestracyjne innych pojazdów.

Kamera samochodowa Xblitz S8 obsługuje karty pamięci o pojemności sięgającej do 256GB, dzięki czemu może nagrać godziny wideo. Gdy zabraknie miejsca, nie musisz przejmować się ręcznym kasowaniem starych nagrań – funkcja nagrywania w pętli nadpisuje najstarsze nagrania gdy brakuje miejsca na nowe. Czujnik grawitacyjny G-Sensor zabezpiecza przed tego typu nadpisaniem nagrania gdy wykryje wstrząs wywołany, na przykład, zderzeniem lub nagłym hamowaniem. Nie musisz więc martwić się, że urządzenie usunie przypadkiem tego typu materiał filmowy.

Postanowienie noworoczne – zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze! 3

Nowoczesny chipset Novatek oraz sensor Sony Starvis sprawiają, że jakość nagrań jest zachowana w każdych warunkach, w tym również również w nocy. Specjalny tryb nagrywania nocnego sprawia, że filmy wideo są jaśniejsze i bardziej dynamiczne, dzięki czemu są przejrzyste.

Xblitz S8 jest w stanie ochronić twój samochód nawet, gdy ten stoi na parkingu. Dzięki trybowi parkingowemu, urządzenie automatycznie uruchomi się i zacznie nagrywać krótki, chroniony przed nadpisaniem film gdy wykryje wstrząs. Będziesz miał dowód, jeśli pod twoją nieobecność ktoś uderzy twoje auto i odjedzie, unikając odpowiedzialności za dokonane szkody.

Sprawdź ofertę kamer samochodowych Polskiej marki Xblitz i zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze.

Postanowienie noworoczne – zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze! 4

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry